more_horiz
Polskie Radio

"Będzie głośno!" i "Trójka pod księżycem". Polskie Radio na piątek

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 19:00
Wyjaśnimy skąd się bierze agresja wśród nastolatków i przemoc wobec rówieśników oraz czy potrafimy udzielać pierwszej pomocy. A także co dziś oznacza hasło "teatr amatorski" i czym różni się od teatru zawodowego. Na kilka dni przed 150. rocznicą śmierci Stanisława Moniuszki - ojca polskiej opery narodowej - zaprosimy Państwa na Międzynarodowy Konkurs Wokalny jego imienia.
Będzie głośno i Trójka pod księżycem. Polskie Radio na piątek
"Będzie głośno!" i "Trójka pod księżycem". Polskie Radio na piątekFoto: Shutterstock/Nirat.pix
logo

Sytuacja na wschodzie - śledzimy sytuację w Ukrainie; informacje po ukraińsku pojawiają się na bieżąco w "Aktualnościach Jedynki" oraz w pasmach publicystycznych: "Sygnały dnia", "W samo południe", "Ekspres Jedynki" oraz "Polska i świat". We współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy Wiadomości po ukraińsku - przez cały tydzień po 10.00 i po 17.00. 

06.00-09.00 - "Sygnały dnia" - zapraszają Daniel Wydrych i Katarzyna Gójska

7.15- Krzysztof Sobolewski - PiS / 8.15- Krzysztof Gawkowski - Lewica

09.00-12.00 - "Cztery pory roku" - zaprasza Joanna Racewicz

Agresja nastolatków i przemoc wobec rówieśników (to w nawiązaniu do głośnego wydarzenia w Starogardzie Gdańskim, gdzie grupa nastolatków pobiła 15-letniego kolegę, filmując zajście telefonem) - skąd się bierze tego rodzaju zachowanie (agresja "na pokaz" by "wrzucić" filmik do sieci) i jak przeciwdziałać takim zjawiskom - gość Justyna Święcicka psycholog, psychoterapeuta. 

Pierwsza pomoc - czy potrafimy jej udzielać i znamy np. zasady resuscytacji? Czy może ze strachu przed popełnieniem błędu i zaszkodzeniem poszkodowanej osobie zamiast pomagać dzwonimy po pogotowie? Jak nauczyć zasad udzielania pierwszej pomocy nie tylko dorosłych, ale także najmłodszych - o tym w rozmowie z Rafałem Sakowskim, instruktorem pierwszej pomocy z Polskiego Czerwonego Krzyża.

Poza tym jak zawsze weekendowe rekomendacje kulturalne (Martyna Podolska), Alfabet Turystyczny (Sława Bieńczycka) i kolejna propozycja wakacyjnej lektury w Lecie z Radiem 2022.

13.00-15.00 - "Muzyczna Jedynka" - zaprasza Zbigniew Zegler

13.20 gość Stanisława Celińska, dzień po premierze nowej płyty, "Przytul", artystka, która kontynuuje swoją wielką kreację wyjątkowej pieśniarki, potrafiącej swoim talentem oczarować słuchaczy niezależnie od wieku, zaprezentuje w Muzycznej Jedynce nowe piosenki.

14.20 gość Marcin Kindla, 25-lecie powstania zespołu Kindla, który wraca po 12 latach tylko na jeden koncert, który odbędzie się 25 czerwca w rodzinnych Świętochłowicach. Podczas koncertu pojawią się też goście m.in Halina Mlynkova, Tulia czy Three of Us.

19.30-20.00 - "Eureka" / Przystanek Historia - zaprasza Katarzyna Kobylecka

GROBOWCE KRÓLEWSKIE Z UR

Ur - to jedno z najważniejszych miast Sumeru (dzisiejszy Irak) i stolica imperium w III tys. p.n.e. Dokładnie 100 lat temu, brytyjski archeolog, sir Leonard Wooley zainicjował wykopaliska, w wyniku których odkryto tam tzw. groby królewskie z niewiarygodnie cennymi skarbami. Gość: prof. Piotr Bieliński - badacz kultur Bliskiego Wschodu z Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW. Dokonane przez Wooley’a w ciągu 12 sezonów odkrycia należą do najsłynniejszych osiągnięć tej dyscypliny a pozyskane wówczas zabytki uważane są za ikoniczne, jeśli chodzi o pradzieje Mezopotamii. Większość tych  bezcennych artefaktów można zobaczyć w British Museum : tzw. Sztandar z Ur, królewska lira, Hełm Meskalamduga (Muzeum Irackie w Bagdadzie), biżuteria, rydwany… Groby królewskie datuje się na lata 2600-25000 p.n.e. czyli okres panowania I dynastii z Ur. Świadkiem tych sensacyjnych odkryć była Agatha Christie, która sportretowała sir Leonarda Wooley’a w swoim kryminale "Morderstwo w Mezopotamii".

SUKCES POLSKICH EGIPTOLOGÓW W SAKKARA

Polscy badacze odkryli kolejny grób w Sakkara  w Egipcie. Nasza koncesja znajduje się po zachodniej stronie najstarszej piramidy świata faraona Dżesera ( 27 w. p.n.e.). Prace zaczął tam w 1996 r prof. Karol Myśliwiec a obecnie kontynuuje je jego uczeń – prof. Kamil Kuraszkiewicz. I to właśnie ekipa pod jego kierunkiem odkryła fasadę kaplicy grobowej urzędnika o imieniu Mehczeczu, który był odpowiedzialny za tajne dokumenty jednego z pierwszych faraonów VI dynastii. Gość: prof. Kamil Kuraszkiewicz – egiptolog z Wydziału Orientalistycznego UW. Badacze odsłonili na razie fasadę kaplicy – czyli część naziemną grobowca. Jest ona pokryta płaskorzeźbami przedstawiającego zmarłego i napisami hieroglificznymi mówiącymi o jego tożsamości. Stąd znamy imię i funkcje, jakie sprawował na dworze najprawdopodobniej faraona Userkare w 23 stuleciu p.n.e. W najbliższym, jesiennym sezonie archeolodzy chcą oczyścić wnętrze kaplicy i zlokalizować podziemny szyb grobowy. Na jego końcu powinna się znajdować komora, gdzie należy się spodziewać sarkofagu Mehczeczu. Ale to w tej chwili tylko spekulacje, na  wyniki eksploracji musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

LITERATURA W JEDYNCE:

10.35 - "Emancypantki" Bolesława Prusa - nagranie z 1974 roku.

21.45 - "Chłopi" Władysława Reymonta w interpretacji Krzysztofa Gosztyły (Radiobook).

23.50 - W ramach Roku Polskiego Romantyzmu prezentujemy "Listy z podróży" Antoniego Edwarda Odyńca, poety, tłumacza, filarety, przyjaciela Adama Mickiewicza. Podróż tę odbyli razem przez Niemcy, Szwajcarię i Włochy w roku 1829. Czyta Piotr Adamczyk.  

logo

00.00-01.00 - "Nocna strefa" - prowadzą Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

00.55-01.00 - "Przypadki słowa" / Maria Konopnicka w 180. rocznicę urodzin - aud. Doroty Gacek

01.00-02.00 - "Fantazja polska" (powtórzenie) - prowadzi Konrad Handschuh

Feliks Nowowiejski Symfonia nr 2, wyk: Orkiestra Filharmonii Poznańskiej, dyr. Łukasz Borowicz; Henryk Wieniawski - Koncert skrzypcowy d-moll nr 2 op. 22 wyk. Mariusz Patyra, Sinfonia Iuventus dyr. Gabriel Chmura

02.00-06.00 - "Muzyczna noc Euroradia" - prowadzi Marek Zwyrzykowski

Claude Debussy, Johann Sebastian Bach, Franz Schreker, Wolfgang Amadeus Mozart, Heinrich Ignaz Franz von Biber, Jean-Philippe Rameau, Charles Villiers Stanford, Jan Engel, Isaac Albéniz, Jules August Demersseman, Hjalmar Borgstrøm, Juan de Navas, Maurycy Moszkowski

06.00-07.00 - "Fantazja polska" (premiera) - prowadzi Konrad Handschuh

Bolesław Szabelski - Suita na orkiestrę op 10 wyk. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Szymon Bywalec; Teodor Leszetycki - Koncert fortepianowy c-moll op. 9, wyk. Hubert Rutkowski, Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Michał Klauza; Władysław Żeleński - Dwa tance polskie op. 37 Orkiestra Polskiego Radia  w Warszawie, dyr. Michał  Klauza

07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Roch Siciński

"Zbigniew Seifert. Przerwana podróż" w reżyserii Roberta Kaczmarka to film, w którym poznajemy jednego z najwybitniejszych skrzypków jazzowych wszechczasów - Zbigniewa Seiferta. Śledząc jego losy, od Krakowa i miejsc związanych z jego dorastaniem, rodzinnym domem i Akademią Muzyczną, krakowskich piwnic i klubów, przez Europę, aż do USA, gdzie umiera przedwcześnie w wieku zaledwie 33 lat w 1979 roku. Film wypełniają fragmenty utworów Seiferta, stylizowane na lata 60. animacje, a także wspomnienia jego najbliższych, jak również wybitnych postaci światowego jazzu. O filmie i jego bohaterze porozmawiamy z Anetą Norek Skrycką szefową Fundacji im. Zbigniewa Seiferta i reżyserem - Robertem Kaczmarkiem (godz. 9.30). 

Natomiast godzinę wcześniej w jazzowej rozmowie reżyser Michał Chołka opowie o spektaklu "Istnienie poszczególne" będącym opowieścią o twórczości i życiu Tomasza Stańki. Ponadto w audycji: premiera spektaklu Kantata na cztery skrzydła w Tarnowie i wystawa Trefnisie w Białymstoku.

10.00-13.00 - "Kanon Dwójki" - prowadzi Marcin Majchrowski

10.00-11.00 - "Znacie, to posłuchajcie" - Wolfgang Amadeus Mozart/Joseph Triebensee Don Giovanni (fragmenty), wyk. Amphion Wind Octet

11.10-12.00 - Ignacy Feliks Dobrzyński II Symfonia c-moll op. 15 „Charakterystyczna”, wyk. Orchestra of the 18th Century, dyr. Jose Maria Florencio

12.05-12.45 - Karol Szymanowski Pieśni księżniczki z baśni op. 31, Samuel Barber Four Songs op. 13, wyk. Agata Zubel – sopran, Krzysztof Książek – fortepian

12.45-13.00 - "Głosy z przeszłości" / Jerzy Trela

13.00-15.00 - "Dwudźwięki na 85 obrotów" - prowadzą Róża Światczyńska, Piotr Metz

Laureaci Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego: Barbara Górzyńska (III nagroda, 1972 r.)

Henryk Wieniawski Polonez koncertowy D-dur op 4; Kaprys „Prelude” op. 10 nr 6; Feliks Mendelssohn Koncert skrzypcowy e-moll op. 64; wyk. Barbara Górzyńska - skrzypce, Orkiestra Filharmonii Narodowej dyr. Michael Morgan; Józef Wieniawski Wielki Polonez koncertowy op 8, wyk. Piotr Pławner -skrzypce, Łukasz Krupiński - fortepian; Pieśni  op. 47, wyk Urszula Kryger - mezzosopran, Jadwiga Rappe - alt, Mariusz Rutkowski - fortepian; Koncert fortepianowy g-moll  wyk.Beata Bilińska - fortepian, Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Łukasz Borowicz

16.00-18.00 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Jamrozek

Co dziś oznacza hasło "teatr amatorski"? Czym różni się on od teatru zawodowego? Jak funkcjonują teatry amatorskie w Polsce? - o tym porozmawiamy z założycielami Platformy Teatru Amatorskiego - Jolantą Sikorską i Mariuszem Karpowiczem z gdańskiego Stowarzyszenia Lampart.

Zaprosimy na premierę słuchowiska "Sonety krymskie. Poetycki dziennik podróży" według cyklu wierszy Adama Mickiewicza. Autorem radiowej adaptacji i reżyserii jest Dariusz Błaszczyk. Słuchowisko zostanie wyemitowane w najbliższą niedzielę o godz. 19.00 na antenie Dwójki.

Porozmawiamy z Viktoriją Ma - ukraińską agentką Literacka, która zajmuje się promowaniem autorów z Ukrainy na europejskim rynku - między innymi na trwających właśnie Warszawskich Targach Książki. Zdradzimy co kryje się pod tajemniczym hasłem RadUNIA kultury. Przeniesiemy się na Podhale i opowiadamy o muzyku, śpiewaku, tancerzu, przewodniku tatrzańskim i rekonstruktorze instrumentów pasterskich - Andrzeju Budzu.

17.30-18.00 - "O wszystkim z kulturą" - Waldemar Dąbrowski - aut. Paweł Siwek

W piątkowe popołudnie będziemy gościć u Waldemara Dąbrowskiego, jednego z najważniejszych menedżerów kultury w Polsce, dyrektora Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. Porozmawiamy o wyjątkowym przedsięwzięciu TWON i nowojorskiej MET, którym jest Ukrainian Freedom Orchestra; zapytamy, czy "Halka" Moniuszki zostanie pokazana w Nowym Jorku; na kilka dni przed 150. rocznicą śmierci ojca polskiej opery narodowej zaprosimy Państwa na Międzynarodowy Konkurs Wokalny jego imienia oraz zastanowimy się nad tym, jak pandemia zmieniła przyzwyczajenia operowej publiczności.

18.00-19.00 - "Jazz.PL" - prowadzi Andrzej Zieliński

Tomasz Chyła Quintet

19.00-22.00 - "Filharmonia Dwójki" - prowadzi Magdalena Łoś

Transmisja z Filharmonii Narodowej, koncert Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, dyr. Michał Klauza

Wolfgang Amadeus Mozart 39 Symfonia Es-dur KV 543, 40 Symfonia g-moll  KV 550, 41 Symfonia C-dur „Jowiszowa” KV 551

Przerwa: Rozmowa z Michałem Klauzą, autor: Magdalena Łoś

21.30-22.00 - "Rozmowy po zmroku" / Strefa literatury: Czapski w czasie wojny - aud. Doroty Gacek

22.00-23.00 - "Muzyczny wieczór" / Karnawał instrumentów - prowadzi Łukasz Borowicz

23.00-00.00 - "Jam session" - prowadzi Przemysław Psikuta

LITERATURA W DWÓJCE: 

11.00-11.10 - "To się czyta" - Kazimierz Orłoś "Powrót", czyta Andrzej Mastalerz.

15.00-15.15 - "Literacka sjesta" - Joseph Conrad "Jądro ciemności", przekład Aniela Zagórska, czyta Andrzej Łapicki.

19.15-19.30 - "Książka do słuchania" - Józef Mackiewicz "Sprawa pułkownika Miasojedowa", czyta Mariusz Benoit.


logo

"Informacje po ukraińsku w Trójce" od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30, 14.30 oraz 18.30, w piątek o godz. 10.30, 14.30 i 18.00, a w weekendy o godz. 11.00, 15.00 i 18.00. 


00.00 - 02.00 Trójka pod księżycem – Barbara Marcinik 

02.00 - 03.00 AnagrammarganA – Michał Margański

03.00 - 05.00 Między dniem a dniem –  Łukasz Szwed   

05.00 - 06.00 Trójka Budzi: Synth-Pop - Michał Kirmuć

06.00 - 08.45 Pora na Trójkę – Łukasz Sobolewski 

08.45 - 09.00 Salon polityczny Trójki – Bartłomiej Graczak           

09.00 – 10.00 Winien i Ma – Wojciech Surmacz 

10.00 - 12.00 Trójka przed południem – Katarzyna Cygler 

12.00 – 13.00 Nasza tonacja – Michał Margański

13.00 - 15.00 Trójka do trzeciej – Witold Lazar 

15.00 - 18.00 Zapraszamy do Trójki – Karol Gnat 

18.00 - 19.00 Scena Kodyma – Jędrzej Kodymowski

19.00 – 22.00 Lista przebojów Trójki – Łukasz Ciechański, Tomasz Miara

22.00 - 24.00 Rocka klasyka według Wiernika – Marek Wiernik

logo

23.35 - "Weekend kulturalny" - zaprasza Maja Kluczyńska

Nula Stankiewicz prezentuje płytę z piosenkami Janusza Strobla. Na krążku "Śpiewam" znajduje się 14 utworów - nowych, ale także "odkurzonych", jak również takich, które nigdy nie doczekały się nagrań studyjnych. Piosenki do których teksty napisali: Magda Czapińska, Jonasz Kofta, Urszula Kozioł, Grażyna Orlińska, Andrzej Poniedzielski i Jan Wołek. Nula Stankiewicz i Janusz Strobel będą gośćmi w Polskim Radiu 24. ​

 

logo

06.00-9.00 - "Najlepszy Dzień Tygodnia" - Małgorzata Jakubowska i Szymon Jaworski

27 maja przypada Europejski Dzień Sąsiada. Czy lubimy naszych sąsiadów? Czy w ogóle ich znamy?

09.00-10.00 - "Rozbiegani" - Karina Terzoni

Rozmowa o presji i zdrowiu psychicznym sportowców. Powstaje europejski zespół ekspertów, a na jego czele  stanie Daria Abramowicz, która jest psychologiem najlepszej tenisistki świata- Igi Świątek.

14.00-15.00 - "W to mi graj" - Michał Piwowarek

Teatr Nowy Proxima w Krakowie przygotowuje spektakl o Prezydencie Ukrainy Wołodymirze Zełenskim. Kogo zobaczymy w obsadzie?

15.00-16.00 - "Ratujemy świat" - Kasia Dydo

Zapowiemy wydarzenie "Niech żyją psy i ludzie" - trzecią edycję psio-ludzkiego festiwalu, podczas którego celebrowana jest przyjaźń ponadgatunkowa. Porozmawiamy o skutecznej komunikacji z psem i o diecie wegańskiej.

16.00-17.00 - "Czwarty bieg" - Piotr Galus

Czy Crossfit w Polsce nadal jest modny? Czy kontrowersje związane z licznymi kontuzjami zmieniły ten sport? Kto ćwiczy - czy crossfitowcami są głównie mężczyźni? Jak crossfit wpływa na damską sylwetkę? LogInLab Tour 2022 rozpocznie się 4 czerwca w Poznaniu - sprawdzimy, kto wystartuje w zawodach, jakie zadania czekają na uczestników i jakie atrakcje przygotowali dla kibiców organizatorzy.

17.00-18.00 - "Teraz kpop!" - Klaudia Tyszkiewicz

Odwiedzi nas Zuza Frymark, znana również na Tik Toku jako Zuzacantsleep. Opowie nam o tym jak zaczęła przygodę z Kpopem, ze śpiewaniem i jakie ma plany na przyszłość. Podzieli się z nami swoją ulubioną playlistą.

18.00-20.00 - "Będzie głośno!" - Damian Sikorski

Koncert w Czwórce - Jagoda Kret to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów charakteryzująca się̨ nietuzinkowa barwą głosu. Jej muzyka to zbiór bluesowo-rockowych brzmień́ z elementami amerykańskiego foku. W 2018 roku na platformie YT artystka zaprezentowała swoje pierwsze autorskie kompozycje. W 2019 roku artystka wystąpiła na wielu festiwalowych scenach w Polsce, m.in. na Spring Break’u, Fest Festiwalu, na 56. KFPP w Opolu w konkursie „Debiuty” oraz w Jarocinie w ramach konkursu „Jarocińskie Rytmy Młodych”. W tym samym roku również zadebiutowała w audycji Będzie Głośno!


LITERATURA W CZWÓRCE:

10.45 - "Lektura w Czwórce" - "Wanda: opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz” Anny Kamińskiej. Fragmenty biografii czyta Marta Wągrocka z Teatru Narodowego.  


logo

07.00-10.00 - "Poranek w PRD" - Dzień Sąsiada, więc pójdziemy tropem sąsiedzkim. Porozmawiamy o sąsiadach, tych z mieszkania obok, z ławki i geograficznych. Dlaczego dobrze mieć sąsiada? W jakich sytuacjach możemy sobie pomagać?

11.00-12.00 - "Bliskie i dalekie wyprawy smoka z człowiekiem" - O tym, jak pewne przykre zdarzenia na działce babci Janeczki spowodowało, iż nasi radiowi podróżnicy Wojtek i smok Adaś znaleźli się w Japonii.

15.00-17.00 - "Popołudnik w PRD" - Psi bohaterowie z bajek i o premierze filmu "Dogtanian. Psi Muszkieterier".

17.15 - "Rodzina pod żaglami" - Ile kosztuje wyposażenie żeglarza. Czy przed pierwszym rejsem trzeba kupić sztormiak i kalosze?

18.00-19.00 - "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" - Ciekawostki o Boliwii.

Dla dorosłych:

21.00-23.00 - "Strefa rodzica" - Sytuacja edukacyjna w Polsce i jej wpływ na ludzi, nie tylko tych uczących się, ale również rodziców. Gość: Jacek Jac Jakubowski, przewodniczący Rady Trenerów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, superwizor treningu psychologicznego rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

23.00-01.00 - "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem" - Gościem audycji będzie Natalia Grosiak, z którą porozmawiamy o muzyce, ale również o książce "Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci", której jest współautorką wraz z Belą Komoszyńską, Martą "Mariką" Kosakowską, Melą Koteluk, Natalią Moskal i Olgą Stokłosa.


.

08.00 - "Laureaci nagrody PR" - Anna Skulska   

Bohaterem audycji będzie Garrick Ohlsson - zwycięzca VIII Konkursu Chopinowskiego (1970). W wykonaniu artysty zabrzmią m.in. Polonez c-moll op. 1, Polonez b-moll, Wariacje B-dur op. 2 z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie pod dyrekcją Kazimierza Korda, a także wybrane pieśni Chopina, wykonane z udziałem Ewy Podleś.
16.00 - "Arcydzieło miesiąca" - Magdalena Sawicka [PREMIERA]

Trzeci odcinek cyklu Arcydzieła miesiąca poświęcony 12 Etiudom z op. 25 Fryderyka Chopina. Całego zbioru wysłuchamy w interpretacji Shury Cherkassky’ego. Etiudy nr 9-12 op. 25 zabrzmią w wykonaniu m.in. Artura Rubinsteina, Alfreda Cortota oraz Gézy Andy. 

19.00 - Alternatywa Konkursowa [PREMIERA]

Zapraszamy na drugą audycję specjalną z cyklu Alternatywa Konkursowa, w której jurorzy: prof. Andrzej Ratusiński - przewodniczący, Małgorzata Pęcińska, Marek Bracha oraz Jakub Puchalski ogłoszą wyniki w kategorii Polonez, zaprezentują najciekawsze wykonania i opowiedzą o mistrzowskich interpretacjach Polonezów Fryderyka Chopina.


Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem