more_horiz
Section05

Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja

Następny odcinek audycji dnia 02.04.2023 o godzinie 07:05 Zobacz w ramówce
Section06
Całość audycji
21'18 "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja". Międzynarodowy Dzień Kobiet 05.03.2023 Komunistyczne idee powszechnej równości, oddawanie czci bogini Junonie w starożytnym Rzymie, chrześcijańskie idee osobowej godności oraz równości kobiety i mężczyzny - to konteksty, w których można rozpatrywać fenomen Dnia Kobiet, ale także współczesne spojrzenie na kobiecość i męskość. Goście Macieja Woźniakiewicza: dr Urszula Tataj-Puzyna (Zakład Położnictwa - Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego) i ks. prof. Jan Przybyłowski (UKSW).
21'29 Monika Kamińska z Fundacji "Dajemy Dzieciom Siłę" o walce z depresją wśród dzieci i młodzieży 26.02.2023 23 lutego, w Światowym Dniu Walki z Depresją, porażające statystyki przypominały, że ponad 350 mln ludzi na świecie cierpi na nieuleczalną chorobę, która często powiększa liczbę samobójstw na świecie. Według szacunków WHO do 2023 roku depresja ma stać się najczęściej występującą chorobą na świecie. W Polskim Radiu 24 o problemie depresji i walce z tą chorobą wśród dzieci i młodzieży mówiła Monika Kamińska, pracownik Fundacji "Dajemy Dzieciom Siłę".
21'15 Ksiądz prof. Norbert Mojżyn o karnawale i poście w sztuce 19.02.2023 Obraz "Walka karnawału z postem" Pietera Bruegla Starszego skrywa wiele alegorii. Tłem religijno-społecznym dzieła jest kontrowersja dotycząca postrzegania świata i człowieka oraz spór o charakterze religijnym, jaki zaistniał między reformacją a Kościołem katolickim. W audycji o tradycjach zapustowych w Polsce, karnawale i poście w sztuce oraz sensie walki wewnętrznej w człowieku. Gościem był historyk sztuki i teolog ks. prof. Norbert Mojżyn. 
Section07
O audycji

Autorska audycja Macieja Woźniakiewicza, której celem jest komentowanie nagłych i niejednokrotnie zaskakujących, nieoczekiwanych wydarzeń indywidualnych i zbiorowych, związanych z nieszczęściem, krzywdą lub tragedią ludzką.

Niedziela godz. 7.05.