more_horiz
Section05

Pro publico

Następny odcinek audycji dnia 02.04.2023 o godzinie 16:36 Zobacz w ramówce
Section06
Całość audycji
24'07 Robot da Vinci w służbie medycyny. Piotr Matej: robotyzacją jest przyszłością 29.01.2023 Od 9 lat robot chirurgiczny da Vinci ułatwia wykonywanie skomplikowanych zabiegów w sposób małoinwazyjny. Obecnie wykorzystuje się ją w kilkunastu szpitalach na terenie Polski. Niedawno w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie odbyła się setna operacja przeprowadzona za jej pomocą. Niewykluczone, że w przyszłości robot da Vinci będzie pomagał chirurgom coraz częściej. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 Piotr Matej, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie. 
22'44 Tom Justyniarski: miłość do zwierząt jest miarą człowieczeństwa 12.02.2023 Tom Justyniarski jest pisarzem i obrońcą zwierząt. Jego misją jest szerzenie empatii i szacunku do wszystkich żywych istot. Jest miłośnikiem zwierząt, rzecznikiem ich praw oraz pisarzem książek dla dzieci, autorem lektury szkolnej "Psie troski", które zajęły I miejsce w rankingu TOP 10 Ministerstwa Edukacji Narodowej. Odwiedził w szkołach już ponad 300 tysięcy dzieci. Jego autorskie zajęcia nazywają się "Lekcjami miłości do zwierząt".
19'51 "W sercu mieli wolną Polskę". Historyk prof. Grzegorz Kucharczyk o Żołnierzach Wyklętych 05.03.2023 Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych nawiązuje do wydarzeń sprzed 72 lat - 1 marca 1951 roku w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość". Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu. Tego dnia upamiętniamy uczestników podziemia niepodległościowego, którzy walczyli z narzuconymi przez Moskwę władzami. 
Section07
O audycji

Audycja o tematyce społecznej.

Rozmowy z gośćmi prowadzi Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.