X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rejestr instytucji pożyczkowych. „Koniec z pozostawaniem firm pożyczkowych w cieniu”

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 21:26
Od 22 lipca będziemy mieli możliwość sprawdzenia firm pożyczkowych w rejestrze instytucji pożyczkowych. Rejestr powstanie przy Komisji Nadzoru Finansowego. O tym jak zweryfikować firmę, od której chcemy pożyczyć pieniądze mówili w audycji Pogotowie Konsumenckie Jarosław Ryba, prezes Związku Firm Pożyczkowych i Paulina Rutkowska, prawniczka specjalizująca się w prawach konsumenta.
Audio
  • 01.06.2017 Jarosław Ryba i Paulina Rutkowska o pożyczkach pozabankowych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: EASTNEWS/PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Na rynku wciąż pojawiają się oszuści, których lepiej omijać szerokim łukiem, ponieważ pożyczanie od nich pieniędzy może nas kosztować dużo więcej, niż pożyczyliśmy. Według Jarosława Ryby najbezpieczniej jest korzystać tylko z usług renomowanych instytucji pożyczkowych.

- Pożyczanie od firm, które reklamują się na słupach czy w ogłoszeniach drobnych to duże ryzyko wpadnięcia w tarapaty. By tego uniknąć wprowadzony zostanie rejestr, który uporządkuje rynek, dotychczas pozbawiony nadzoru. Funkcjonowanie jako firma pożyczkowa bez rejestracji będzie wiązało się z dotkliwymi karami. Koniec z pozostawaniem tego typu przedsiębiorców w cieni – mówił gość Polskiego Radia 24.

Jak podkreślała Paulina Rutkowska odsetek osób oszukanych wcale nie maleje, a rejestr firm pożyczkowych był od dawna potrzebny. – Rejestr wreszcie pozwoli konsumentom na zbadanie legalności działania danej firmy, abyśmy nie popadli w spirale finansową. Dzięki rejestrowi będziemy po prostu mogli w sposób bezpieczniejszy i bardziej zrozumiały zawrzeć umowę z daną instytucją finansową – wskazywała prawniczka.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem audycji był Dominik Olędzki.

Polskie Radio 24/kk

Pogotowie Konsumenckie w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_____________________

Data emisji: 01.06.2017

Godzina emisji: 20:35


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Plaga wyłudzeń kredytów w sieci

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 15:34
Oszuści znaleźli prosty sposób na pożyczanie cudzych pieniędzy. Do prokuratur zgłasza się coraz więcej poszkodowanych, którzy otrzymują informacje o niespłaconej pożyczce, choć jej nigdy nie zaciągnęli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ochrona przed wyłudzeniem kredytu

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 16:00
Jak chronić swoje dane osobowe, by nie doszło do wyłudzenia kredytu lub kradzieży samochodu w naszym imieniu przez nieuczciwe osoby, które będą w ich posiadaniu? O tym mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Charlińska (Departament Rynku Detalicznego Biura Informacji Kredytowej).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożyczka w parabankach - sposób na pustą kasę w gminie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 12:57
Samorządy dokonują czasami tzw. niestandardowych operacji finansowych. Jakich pomysłów chwytają się, by zdobyć pieniądze, których potem nie potrafią zwrócić ? O tym w Magazynie Samorządowym mówił dr Aleksander Nelicki, ekspert ds. finansów komunalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec z lichwą? Rząd pracuje nad ustawą

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 12:05
Obowiązujące przepisy przewidują, że pozaodsetkowe koszty kredytu nie mogą przekroczyć kwoty 25 procent wartości zobowiązania i 30 procent za każdy rok trwania umowy. Obecnie trwają prace nad zmniejszeniem kosztów pożyczek, zwanych "chwilówkami". W Pulsie Gospodarki sprawę komentowali Monika Kurtek z Banku Pocztowego, prof. Elżbieta Mączyńska z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Witold Michałek z Business Centre Club.
rozwiń zwiń