X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kobiety Sukcesu: Dominika Jurkiewicz, projektantka z lotniczym zacięciem

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 14:33
Z wykształcenia jest konserwatorem architektury oraz konstruktorem i projektantem odzieży. Zawodowo, projektantka mody, biżuterii, a także stylistka. Ponadto Dominika Jurkiewicz z pasją kontynuuje rodzinne tradycje lotnicze. W audycji „Kobiety Sukcesu” opowiedziała o swojej drodze do zawodowego sukcesu, a także sposobie na łączenie działalności na tak wielu płaszczyznach.
Audio
  • 18.02.18 Dominika Jurkiewicz: W swoim życiu mam wiele pasji, w których uwielbiam się spełniać
Dominika Jurkiewicz
Dominika Jurkiewicz Foto: PR24/PJ

Mistrzyni Polski, wicemistrzyni Europy i świata. Oprócz projektowania i stylizacji Dominika Jurkiewicz od 11 lat jest zawodowym pilotem, a także liderem reprezentacji Polski mikrolotów, czyli ultralekkich sprzętów latających o wadze do 450 kg.

– Obecnie latam na wiatrakowcach, które należą do grupy mikrolotów. Są one podobne do małych helikopterów. Wcześniej miałam do czynienia także z motolotniami, które dawały niesamowite uczucie w trakcie lotu. Czułam się wtedy niczym ptak. Mój tata był pilotem. Większość mojego dzieciństwa spędziłam na lotnisku i myślę, że to miało duże znaczenie przy rozwoju mojego hobby – powiedziała rozmówczyni Polskiego Radia 24.

Nie tylko miłość do latania jest ważną częścią życia Dominiki Jurkiewicz. Oprócz tego wiele czasu poświęca na projektowanie odzieży i biżuterii. Jak stwierdziła, już od najmłodszych lat lubiła kreować rozmaite rzeczy związane z modą.

– W tym właśnie kierunku prowadziłam swoje wykształcenie i karierę zawodową. Myślę, że jestem dobrą obserwatorką, co pomaga mi nie tylko w lotnictwie, ale również w kreowaniu różnych przedmiotów. Radość i uśmiech moich klientów są dla mnie najlepszą zapłatą za to, co robię – dodała

Ponadto w audycji Dominika Jurkiewicz mówiła również o znaczeniu swojej pracy dydaktycznej, w której uczy studentki projektowania odzieży i biżuterii.

Audycję „Kobiety Sukcesu” prowadziła Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/db

Kobiety sukcesu, Kobiety biznesu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 18.02.18

Godzina emisji: 13.15


Czytaj także

Liliana Hermetz: kobiety mają gorzej

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 13:27
- Pisać chciałam zawsze tylko się do tego przed sobą nie przyznawałam – powiedziała w audycji Kultura Nie Całkiem Osobista autorka książek "Alicyjka"  i "Costello. Przebudzenie". Liliana Hermetz opowiadała o swoim późnym debiucie literackim, sposobach pokazywania dojrzałych kobiet w mediach i powodach, dla których sensację wywołują starsze i aktywne na każdym polu kobiety pokroju Brigitte Macron.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedsiębiorcza jak Polka

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 20:33
Już 8,1 proc. dorosłych Polek zakłada albo prowadzi nowe, czyli działające od co najwyżej 3,5 roku firmy. Ten wskaźnik jest teraz o ponad jedną trzecią wyższy niż przed dwoma laty, gdy aktywnością biznesową wykazywało się 6 proc. kobiet w Polsce – wynika z raportu konsorcjum Global Entrepreneurship Monitor (GEM). O przedsiębiorczych Polkach w Polskim Radiu 24 mówiła Dorota Czekaj, wiceprezes Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety Sukcesu: Magdalena Zimecka

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 14:09
Magdalena Zimecka zamieniła Lublin na Warszawę już w czasach licealnych, by w stolicy realizować swoje muzyczne i - jak się potem okazało - także filmowe plany. Znakomicie odnalazła się w świecie filmowego dźwięku realizując pomysł jakim był pierwszy w Polsce Boutique Postprodukcyjny. O swojej działalności, dyrektorka Studia Post-produkcyjnego „Orka” opowiadała w audycji Kobiety Sukcesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anika Godel-Chełmecka: filozofia sztuki walki jest filozofią życia

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 13:45
Anika Godel-Chełmecka to multimedalistka turniejów z cyklu Pucharu Świata, 9 zawodniczka Mistrzostw Świata, Mistrzyni Polski, V-Ce Mistrzyni Europy w taekłondo olimpijskim. O swojej sportowej karierze i filozofii taekwondo mówiła w audycji Kobiety Sukcesu.
rozwiń zwiń