X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kobieta Sukcesu: Katia Roman-Trzaska

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 14:59
Gościem audycji Kobiety Sukcesu była Katia Roman-Trzaska, która prowadzi szkołę gotowania dla dzieci. W Polskim Radiu 24 mówiła ona m.in. o tym, jak wpadała na pomysł otworzenia tego typu placówki, a także o tym, co nauka gotowania może dać dzieciom w przyszłości.
Audio
Katia RomanTrzaska
Katia Roman–Trzaska Foto: PR24/MS

Katia Roman-Trzaska z wykształcenia jest prawnikiem. Jednak zamiłowanie do kuchni, w połączeniu z praktykami u cenionego szefa kuchni, sprawiły, że jej życie zawodowe skupiło się właśnie na gotowaniu. Choć nie tak, jak początkowo myślała, na posiadaniu własnej restauracji.

– Pomysł na szkołę gotowania dla dzieci wziął się z tego, że jak sama urodziłam dzieci, to okazało się, że one bardzo płynnie weszły w nasze życie, moje i męża. Dzieci były z nami również w kuchni, a że gotujemy dużo, były z nami tam przez cały czas – mówiła. – Najpierw na blacie kuchennym, potem na podłodze z garnkiem i suchym makaronem. Pomyślałam wtedy: a co by było, gdyby nauczyć dzieci gotować, jak dorosłych? – dodawała.

W ten sposób, w 2007 roku, powstała szkoła gotowania, której współzałożycielką jest Katia Roman-Trzaska. Jak podkreślała gość PR24, poprzez gotowanie najmłodsi uczą się nie tylko bezpiecznego używania noża, ale także samodzielności. – Podczas gotowania trzeba podejmować decyzje czy wybierać produkty – wskazywała.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/IAR/zz

Kobiety sukcesu, Kobiety biznesu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 29.04.18

Godzina emisji: 12.35


Czytaj także

Kobiety Sukcesu: Jagna Kaczanowska i Justyna Bednarek

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 14:17
Słowa można przekazywać w różny sposób. Werbalnie, gestem, na kartce. Jak przekonywały w audycji Kobiety Sukcesu Jagna Kaczanowska i Justyna Bednarek, autorki książki „Ogród Zuzanny”, komunikować można się również za pomocą kwiatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamila Kołpacka – jej torby noszą gwiazdy

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 14:25
Kamila Kołpacka tworzy ekologiczne torby, worki, etui na telefony, kosmetyczki z żartobliwymi napisami w różnych językach. Jej torby noszone są przez gwiazdy zarówno w Polsce, jak i zagranicą, m.in. Edytę Górniak, Magdalenę Frąckowiak, Carę Delevingne czy Ritę Orę. O swojej firmie Kamila Kołpacka mówiła w audycji Kobiety Sukcesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety Sukcesu: dr Anna Kieszkowska-Grudny o przywództwie kobiet

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2018 14:00
- Odsetek kobiet w zarządach firm rośnie. Ponadto, firmy, które się prężnie rozwijają, które osiągają dobre wyniki i są notowane na ważniejszych listach, mają w swoich reprezentacjach kobiety. Nie można pomijać tego faktu – powiedziała w audycji Kobiety Sukcesu dr Anna Kieszkowska-Grudny, ekspertka od przywództwa kobiet, psychoterapeutka, managerka, inicjatorka Akademii Przywództwa Kobiet w Akademii Leona Koźmińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety Sukcesu: Lidia Sycz o Teatrze Wariacja

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2018 14:05
Teatr Wariacja, łączący klasyczną formę teatralną z improwizacją i muzyką poważną, istnieje od 2006 roku. W tym czasie stworzył ponad 30 przedstawień dla dzieci i 10 spektakli dla dorosłych. W audycji Kobiety Sukcesu o inicjatywie mówiła Lidia Sycz, twórczyni teatru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Zawód florysty jest bardzo trudny. Pasja jest niezbędna”

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 14:15
Mariola Miklaszewska to mistrzyni florystyki, florysta designer, nauczycielka florystyki, a także Międzynarodowy sędzia Florystyczny, założycielka szkoły - Akademii Florystycznej, wicemistrzyni Polski. Poza kwiatami i roślinami uwielbia sztuki plastyczne, teatr i podróże. O swojej pracy, która jest jednocześnie jej pasją, opowiadała w audycji Kobiety Sukcesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Swat-Pawlicka: sukces nauczania leży w człowieku

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 13:00
Magdalena Swat-Pawlicka pracuje jako edukatorka z dorosłymi, jednak zawsze szuka okazji do prowadzenia lekcji w szkole. Twierdzi, że sukcesy w edukacji wynikają z dobrych relacji z uczniami, kiedy tzw. system nie ogranicza samodzielnych wyborów. O pracy w edukacji mówiła w audycji Kobiety Sukcesu Magdalena Swat-Pawlicka, dyrektorka programowa Szkoły Edukacji, założonej przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Uniwersytet Warszawski.
rozwiń zwiń