X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

„Kłos” – Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 20:30
Mimo choroby i utraty wzroku grał niemal do końca życia. I to Becketta. Nikt nigdy nie podejrzewałby, że może grać role dramatyczne. Zawsze uchodził za wesołka i komika...
Audio
  • 09.12.18 "Kłos" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.mp3
Roman Kłosowski w roli tytułowej w filmie Kramarz, reż. Andrzej Barański,1990.
Roman Kłosowski w roli tytułowej w filmie "Kramarz", reż. Andrzej Barański,1990. Foto: Archiwum aktora

Kiedy w r. 1949 wszedł na salę, gdzie odbywały się egzaminy do warszawskiej PWST, wielki aktor, rektor Aleksander Zelwerowicz zapytał: „Przepraszam, a pan tu po co ? – Kłosowski:  Jestem. - A śpiewać Pan umie? - Nie umiem. - Po czym padło nieuchronne pytanie: - A co będzie ze wzrostem? Kłos rozejrzał się po egzaminatorach i ze straceńczą odwagą wypalił: - Jeśli pan profesor Wyrzykowski może grać Hamleta w butach na koturnach, to ja mógłbym zagrać Grabca nawet bez koturnów.” Zagrał kilka ról w filmach Kondratiuka. Największą popularność przyniosła mu jednak rola maliniaka w serialu "Czterdziestolatek". Młodsi koledzy są mu wdzięczni za troskę, jaką ich otaczał, gdy zaczynali karierę. Mówią, że to był kapitał na przyszłość.

__________________

Data emisji: 9.12.18

Godzina emisji: 20.05

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Za biurkiem” - Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 09:00
Czwartek, 12 grudnia , godz. 18.15 Program 3. Czworo uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miętnem w pow. garwolińskim zostało odesłanych do domów. Z decyzją nie zgadzają się rodzice tych osób. A jak w tej sytuacji zachowuje się samorząd?
rozwiń zwiń