X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Studio Reportażu i Dokumentu. Twórczość Eweliny Karpacz-Oboładze

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 21:01
Polskie Radio po raz 50. przyznało swoje najważniejsze nagrody - Złote Mikrofony. Statuetki otrzymali Janusz Deblessem, Maciej Gudowski, Jarosław Kawecki, Michał Olszański i Ewelina Karpacz-Oboładze, której twórczość przedstawiliśmy w audycji Studio Reportażu i Dokumentu. 
Audio
  • 17.02.19 Studio Reportażu i Dokumentu. Twórczość Eweliny Karpacz-Oboładze
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski (drugi z lewej), laureaci Złotych Mikrofonów i członkowie kapituły nagrody
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski (drugi z lewej), laureaci Złotych Mikrofonów i członkowie kapituły nagrodyFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ewelinę Karpacz-Oboładze doceniono za reportaże i dokumenty, które zawsze są naznaczone jej osobowością, za wyjątkową łatwość zjednywania ludzi, którzy chętnie powierzają jej swoje losy. Z kolei Jarosława Kaweckiego nagrodzono za mistrzowskie posługiwanie się krótką formą radiową oraz swadę i lekkość przy podejmowaniu trudnych tematów. Natomiast Michał Olszański został uhonorowany za niepowtarzalną osobowość antenową, pozytywną energię i żywiołowość, a także tworzenie atmosfery, która pozwala na intymne opowieści.

Złote Mikrofony są przyznawane co roku osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju oraz popularyzacji radia publicznego. Laureaci Złotych Mikrofonów reprezentują różne obszary działalności radiowej, takie jak teatr, muzyka, literatura, reportaż, publicystyka i realizacja dźwięku.

Nagroda została ustanowiona i po raz pierwszy przyznana w 1969 roku. Przyznawana jest corocznie przez Zarząd Polskiego Radia na wniosek Kapituły Złotego Mikrofonu. Członkowie Kapituły są powoływani spośród laureatów poprzednich odsłon konkursu.

Złote Mikrofony dotychczas otrzymało ponad 250 osób. Wśród laureatów są: Maria Kuncewiczowa, Bohdan Tomaszewski, Jeremi Przybora, Jerzy Janicki, Anna Seniuk, Jerzy Waldorff, Irena Kwiatkowska, ksiądz Józef Tischner, Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, a także zespół autorów i realizatorów powieści radiowej "Matysiakowie".

W audycji rozmowa z Eweliną Karpacz-Oboładze, a także fragmenty jej reportaży. 

Gospodarzem programu była Małgorzata Kownacka.

Polskie Radio 24/IAR

---------------------------

Data emisji: 17.02.19

Godzina emisji: 20.06

Zobacz więcej na temat: reportaż
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak