X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Czas oczekiwania". Reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 21:05
Wielki post, rekolekcje, droga krzyżowa czy nocne czuwanie w kościele. Każdy z nas ma inny, szczególnie ważny moment wielkiego postu. To czas, kiedy możemy się zatrzymać i zastanowić nad swoim życiem. - Jeśli ktoś dobrze przeżyje całe Triduum Paschalne, to duchowo jest umocniony na cały rok - przekonuje ks. Grzegorz Michalczyk, rektor Kościoła św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła w Warszawie.
Audio
Triduum Paschalne - Wielki Piątek. 25. Centralna Droga Krzyżowa pod przewodnictwem metropolity warszawskiego, kardynała Kazimierza Nycza wyruszyła na ulice Warszawy, Na placu Zamkowym kardynał Nycz wygłosił do wiernych słowo pasterskie. Warszawa, 19.04.2019.
Triduum Paschalne - Wielki Piątek. 25. Centralna Droga Krzyżowa pod przewodnictwem metropolity warszawskiego, kardynała Kazimierza Nycza wyruszyła na ulice Warszawy, Na placu Zamkowym kardynał Nycz wygłosił do wiernych słowo pasterskie. Warszawa, 19.04.2019.Foto: PAP/Piotr Nowak

Jak wygląda nasza codzienność w czasie wielkiego postu? Z jakim nastawieniem wchodzimy w Wielkanoc - najważniejsze święto katolików?

W laickiej Francji w której wiele kościołów zamieniono na sklepy, czy dyskoteki.  Pożar Notre Dame - gotyckiej archikatedry w Paryżu wzbudził w ludziach zapomniane uczucia. Modlitwą i śpiewem błagali o jak najszybsze ugaszenie ognia. To symptomatyczne również w kontekście naszych odczuć w okolicach Wielkiej Nocy. Na to święto czekamy wszyscy: wierzący i agnostycy. Na co dzień niepokorni, nieprzyzwoici, kłótliwi z przepracowania, chciwi, zazdrośni, w pogoni za pieniędzmi, przytłoczeni codziennością lekceważymy nasze duchowe potrzeby. I nagle  odczuwamy całkiem niematerialne tęsknoty. Zaczynamy myśleć, czuć, chcieć czegoś nie tylko dla ciała, ale też dla duszy.

Wielka Sobota sprzyja refleksji, zadumie, zadaniu sobie pytań czym jest wiara i czy święta wielkanocne mogą dzisiaj inspirować do duchowego odrodzenia?

Goście w studiu: dr Małgorzata Sołtyk teolog, redaktor dwumiesięcznika ewangelizacyjnego "Miłujcie Się!", animatorka "Ruchu Czystych Serc" i  ks. Andrzej Majewski, jezuita, kierownik Katolickiej Polskiego Radia. Do września 2017 dyrektor programowy Radia Watykańskiego.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiali Małgorzata Kownacka, Antoni Rokicki.

____________________ 

Data emisji: 20.04.2019

Godzina emisji: 20:06

Czytaj także

Środa Popielcowa - początek Wielkiego Postu

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 12:45
Wielki Post to czas przygotowania do świąt Wielkiej Nocy, w których przeżywamy tajemnicę przejścia Jezusa ze śmierci do życia. - W Wielkim Poście możemy zyskać wieczne dobra – mówił w Polskim Radiu 24 ks. Kacper Malicki, wikariusz parafii św. Józefa w Ursusie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekstremalna Droga Krzyżowa duchowym wyjściem ze strefy komfortu

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 16:07
Trasy mają min. 40 km i mają różne stopnie trudności. Wierni pokonują je w bólu i trudzie. Najważniejszym celem jest przejście całej drogi w ciszy, samotności oraz skupieniu. EDK, pomysł, który powstał ponad 10 lat temu, jest formą duchowości otwierającą katolików na Pana Boga.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. prof. Piotr Mazurkiewicz: w Wielki Piątek zastanówmy się nad tajemnicą krzyża

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 18:30
- Zmartwychwstanie Chrystusa i jego mękę trzeba widzieć wspólnie - mówił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Piotr Mazurkiewicz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń