X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kapłan i aktor - wspomnienie ks. Kazimierza Orzechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 11:52
Zanim usłyszał powołanie do kapłaństwa, był aktorem. Przez 15 lat występował na teatralnych scenach, zadebiutował w filmie. W reportażu "Bo Ty jesteś ze mną" w Polskim Radiu 24 wspomnienie księdza i aktora - Kazimierza Orzechowskiego.
Audio
  • "Bo Ty jesteś ze mną" - reportaż Ireny Piłatowskiej o ks. Kazimierzu Orzechowskim ("Reportaż w PR24")
Ks. Kazimierz Orzechowskikadr z filmu Jeszcze nie wieczór
Ks. Kazimierz Orzechowski/kadr z filmu "Jeszcze nie wieczór"Foto: Materiały promocyjne

Kazimierz Orzechowski zmarł w sierpniu 2019 roku, w wieku 90 lat. Od końca lat 40 występował w teatrze, od 1957 roku - w filmach. W 1968 roku przyjął święcenia kapłańskie. W stanie duchownym był kapelanem aktorów, ale nie porzucił dawnego rzemiosła - występował okazjonalnie w filmach i serialach.

Znicz 1200.jpg
Radiowe wspomnienia o tych, którzy odeszli

"I Ty też!"

Moment swojego powołania do kapłaństwa wspominał ze szczegółami. - Wszedłem do kościoła sióstr wizytek. Na ambonie był jakiś ksiądz i mówi o jakimś świętym - w tamtej chwili nie wiedziałem jeszcze, o kim - że ten święty "złożył koronę swego życia, żeby pójść za Chrystusem, zmienić swoje życie". I nagle patrzę, jak z tej ambony we mnie leci jakiś palec, jakaś ręka, strzela prosto we mnie: "I ty też!" - i to poleciało do mnie - mówił ks. Orzechowski wspominając moment, w którym usłyszał powołanie.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] "Chwila" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej

W reportażu "Bo Ty jesteś ze mną" Ireny Piłatowskiej ks. Kazimierz Orzechowski opowiadał o swoich rolach, miłości do Edith Piaf i o tym, co dla niego w życiu najważniejsze.

Zachęcamy do wysłuchania opowieści.

***

Audycja: "Studio reportażu i dokumentu"

Reportaż: "Bo Ty jesteś ze mną"

Autorka: Irena Piłatowska

Data emisji: 1.11.19

Godzina emisji: 11.35


mbl

Czytaj także

"Człowiek śpiewający sercem" - reportaż Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 07:28
Reportaż przedstawia historię Ashota Martyrosyjana z Armenii, któremu śpiew dał sławę, a w Polsce pozwolił przetrwać najcięższe chwile. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chwila" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 12:00
Lekarze muszą zdawać sobie sprawę, że rodzice są bardzo świadomi choroby swojego dziecka. My w poszukiwaniu jakiegoś ratunku, walczyliśmy o wspólny czas z córką. Walczyliśmy o każdy dzień dla niej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bardzo młoda kultura" - reportaż Ewy Michałowskiej

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 09:00
Taki jest tytuł projektu, realizowanego przez Stowarzyszenie „Wagon Inicjatyw” na północnym Mazowszu. Tym razem postawili na warsztaty dla młodych ludzi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót syrenki

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 19:00
Ta historia zaczęła się w 1948 roku. Wtedy do Warszawy przyjechał twórca kubizmu Pablo Picasso. W stolicy przewodnikami malarza była para architektów, Helena i Szymon Syrkusowie, którzy zabrali go do budowanego osiedla mieszkaniowego na Woli, konkretnie na Kole .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Sent – prawdziwy klezmer

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 19:00
W grudniu minie pierwsza rocznica śmierci Janusza Senta – pianisty, kompozytora, akompaniatora i oddanego przyjaciela Wojciecha Młynarskiego.
rozwiń zwiń