X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

VOD w Polsce. "Telewizje kablowe nasyciły rynek"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 10:44
"Czas oglądania telewizji odnotowuje kilkuprocentowe spadki wśród osób młodych. Spadki te są mocno skorelowane z rozwojem subskrypcyjnych serwisów na życzenie" - wynika z analizy agencji MEC czasu oglądania telewizji wśród osób w wieku od 13 do 29 lat w wielu krajach Europy. Trend ten skomentowała w Polskim Radiu 24 Kaja Szafrańska z kanału Jakbyniepaczec.
Audio
  • 18.02.17 Kaja Szafrańska o rynku serwisu VOD w Polsce.
Netflix zadebiutował na polskim rynku w 2016 r.
Netflix zadebiutował na polskim rynku w 2016 r.Foto: pexels

Jak podkreśliła Kaja Szafrańska, najmłodsze pokolenie odchodzi od tradycyjnej telewizji na rzecz oglądania wtedy, kiedy chce i tego, czego chce za pomocą różnego rodzaju platform i stron, które "streamingują" treści audiowizualne.

- W pewnym sensie telewizje kablowe nasyciły rynek. Zaczęły też patrzeć nie jakościowo, ale ilościowo. Platformy przejęły tę funkcję produkcji i konkurują ze sobą. Dosłownie łowią na rynku najlepszych producentów, aktorów, reżyserów – wyliczała Szafrańska.

Jak dodała, oznacza to gigantyczne koszty, ale pieniądze te udaje im się znaleźć. - Mamy trend wchodzenia i otwierania się na cały świat. To właśnie sposób na to, by nakłady te mogły się zwrócić. Jeśli platforma, która nie jest gigantem w jednym kraju, pojawi się w kilkudziesięciu, to się nim staje – wyjaśniła.

Według najnowszych danych Gemiusa i PBI, w grudniu zeszłego roku Polacy najczęściej oglądali filmy w internecie w serwisach: cda.pl, vod.pl i player.pl. Gorzej w Polsce radzą sobie światowi giganci tacy jak Netflix i HBO GO. Na polskim rynku w ostatnich dniach  zadebiutował nowy gracz czyli Show Max.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/pr

___________________

Data emisji: 18.02.17

Godzina emisji: 9:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kontrowersje wokół serialu "Młody papież"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2016 19:00
Pali papierosy, jest bardzo obcesowy w relacjach międzyludzkich, a nawet żartuje, że nie wierzy w Boga. Ponadto zmusza swojego spowiednika do złamania tajemnicy spowiedzi. Oto fikcyjny ojciec święty Pius XIII, główny bohater kontrowersyjnego serialu "Młody papież". Czy telewizyjna produkcja jest zamachem na wartości Kościoła katolickiego?
rozwiń zwiń