Szczecin – Opera na zamku
Plenerowy, wielki spektakl, w którym śpiewają amatorzy to pomysł Fundacji Jutropera i reżysera Michała Znanieckiego. Zapoczątkowali oni współpracę z Operą na Zamku w 2015 roku wspólną produkcją, z udziałem osób wykluczonych społecznie. O kolejnym takim wydarzeniu, które odbędzie się 11 sierpnia tego roku, opowiadał w Rozmowie Kulturalnej reżyser Michał Znaniecki.
2017-04-03, 12:00
Posłuchaj
Widowisko teatralno-operowe „Pajace” z muzyką Ruggiera Leoncavallo, według autorskiego scenariusza i w reżyserii Michała Znanieckiego, rozegra się na dziedzińcu Opery na Zamku w Szczecinie.
- Stawiamy na operę, w której się uczestniczy, a nie tylko siada na widowni - podkreślił Michał Znaniecki. - Pozwalamy publiczności wejść na scenę nie tylko po to, by pooglądać widownię z drugiej strony, ale też by zagrać i zaśpiewać mimo że nigdy wcześniej się teog nie robiło – wyjaśnił.
Jak dodał, Fundacja Jutropera prowadzi warsztaty dla osób, które chcą wystąpić w widowisku. – Zgłosiło się do nas pięćset osób, które nigdy nie śpiewały, choć zawsze o tym marzyły. Wybraliśmy 200 spośród nich i wspólnie pracujemy, by dojść do premiery i produkcji profesjonalnej – podsumował reżyser.
Więcej w całej rozmowie.
REKLAMA
Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska.
Polskie Radio 24/pr
____________________
Data emisji: 3.04.17
Godzina emisji: 11:45
REKLAMA