Działalność Historycznego Towarzystwa Sportowego
Historyczne Towarzystwo Sportowe to organizacja, która postawiła sobie za cel pielęgnowanie pamięci o dorobku polskiego sportu ze szczególnym uwzględnieniem kolarstwa. O działalności towarzystwa opowiadali w Magazynie Sportowym jego czołowi działacze, organizatorzy rajdów, pikników, a także wystaw - Tomasz Karczewski i Sylwester Karczewski.
2017-01-25, 21:46
Posłuchaj
Jak podkreślił Tomasz Karczewski, Historyczne Towarzystwo Sportowe to towarzystwo, które zostało powołane do realizacji celów statutowych, którymi są m.in. propagowanie sportu i jego historii skierowane głównie do młodych odbiorców. - Słowo „historia” w nazwie nie jest przypadkowe. Historia była nam zawsze bardzo bliska, a sport jest naszą pasją – wyjaśnił.
Jak dodał, towarzystwo to wywodzi się z jednego z najstarszych klubów sportowych w Warszawie, czyli Warszawskiego Towarzystwa cyklistów założonego w 1886 roku. - Prezentujemy bicykle, stare rowery i pokazujemy je w strojach z epoki. Pokazujemy jak ścigano się dawniej na torze, mamy także program dla szkół – wyliczał Tomasz Karczewski.
Sylwester Karczewski zaznaczył z kolei, że jest duże zainteresowanie historią wśród młodzieży. – Młodych ludzi interesuje to, skąd się to wzięło zwłaszcza, że np. kolarstwo jest nam bardzo bliskie. Młodzież chce wiedzieć, jak było dawniej, jak to się zaczęło, na jakim sprzęcie jeżdżono. Wszyscy teraz sięgają do źródeł – podsumował.
Więcej w całej rozmowie.
REKLAMA
Gospodarzem audycji był Henryk Urbaś.
Polskie Radio 24/pr
Więcej Sportu w Polskim Radiu 24
_________________
Data emisji: 25.01.17
Godzina emisji: 21:09
REKLAMA
REKLAMA