Tour de Pologne: Pascal Ackermann ponownie najlepszy

2018-08-05, 20:39

Pascal Ackermann wygrał już drugi etap podczas tegorocznego TdP. Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) wygrał drugi etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne z Tarnowskich Gór do Katowic. Niemiec wyprzedził na mecie Kolumbijczyka Alvaro Hodega (Quick-Step) i Włocha Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo).

05.08.18 Magazyn Sportowy (PR24)
+

Najlepszy z Polaków - Kamil Zieliński (reprezentacja Polski) - na drugim etapie zajął 10. miejsce. 22. był Michał Kwiatkowski (Sky), 24. - Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice), 34. - Jakub Kaczmarek, 35. - Maciej Paterski (obaj z reprezentacji Polski), a 42. - Łukasz Owsian (CCC).

Ackermann prowadzi w klasyfikacji generalnej, w której ma osiem sekund przewagi nad drugim Hodegiem i 11 sekund nad trzecim Belgiem Jenthe Biermansem (Katiusza). Ósme miejsce, ze stratą 18 sekund zajmuje Paluta. 20. jest Paterski, 25. - Zieliński, 32. - Owsian, 36. - Paweł Cieślik (CCC), a 52. - Kwiatkowski (wszyscy +20 sek.).

W poniedziałek trzeci etap - 139 kilometrów ze startem na Stadionie Śląskim i metą w Zabrzu.