Refleksje z krainy Proroka

Kazimierz Gajowy, orientalista, który przez 28 lat pracował na Bliskim Wschodzie, obecnie dyrektor Fundacji Fenicja św. Charbela był gościem Polskiego Radia 24. W Kawie Dyplomatycznej mówił o świecie, który dzisiaj wzbudza wiele kontrowersji i lęków, jednak posiada w sobie również wiele tajemnic do odkrycia.

2015-09-29, 20:49

Refleksje z krainy Proroka
Słowo islam w języku arabskim oznacza poddanie się Bogu. Islam ma wspólne korzenie z judaizmem i chrześcijaństwem/fot.flickr/riful

Posłuchaj

29.09.15 Kazimierz Gajowy: „Ludzi można edukować do dobra, przyjaźni i wzajemnej akceptacji (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Islam, dominująca religia Bliskiego Wschodu, jest bardzo bogaty w różne odłamy. Jednak jego wyznawcy potrafią ze sobą współżyć. Zdaniem Kazimierza Gajowego, Europejczycy również są w stanie porozumieć się z muzułmanami, dlatego nie powinniśmy obawiać się uchodźców, a raczej chcieć bliżej poznać ich kulturę i tradycję.

– Moje bogate i wieloletnie doświadczenia potwierdzają coś, co dzisiaj chce się negować, a w co głęboko wierzyłem przez dziesiątki lat: ludzi do współżycia, pokoju i koegzystencji można edukować. Można bowiem uczyć ich dobra, przyjaźni i wzajemnej akceptacji – mówił gość Grzegorza Dziemidowicza.

Ekspert mówił w programie o długiej, bowiem sięgającej VII w. p.n.e., historii Libanu. Gość Polskiego Radia 24 nie omieszkał także opowiedzieć o polityce i kulturze Syrii.

Audycję prowadził Grzegorz Dziemidowicz.

REKLAMA

Polskie Radio 24/dds

 

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej