more_horiz

Dzień Bez Alkoholu. Ponad pół miliona Polaków w nałogu

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 11:48
– W Polsce żyje około 600 tysięcy osób uzależnionych od alkoholu – mówił na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Brzózka, dyrektor Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 1 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Dziecka, w Polsce obchodzony jest również Dzień bez Alkoholu.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Glow Images/East News

Jak relacjonował w Polskim Radiu 24 Krzysztof Brzózka, w rodzinach z problemami alkoholowymi, tylko w Polsce, żyje około 1,5 miliona dzieci. – Rodzina z jednej strony najistotniejszym czynnikiem chroniącym dziecko, pozwalającym na prawidłowy rozwój. Z drugiej strony, w rodzinach, w których są kłopoty, przede wszystkim z alkoholem, dziecko jest narażone na największe ryzyko – wskazywał dyrektor PARPA. 

Posłuchaj
00:44 00def8cf.mp3 Krzysztof Brzózka o problemach Polaków z alkoholem

Problem dotyczący uzależnienia od alkoholu dotyczy w Polsce około 600 tysięcy osób.  Ludzi nadużywających alkoholu, pijących ryzykownie i szkodliwie, takich którzy po prostu piją dużo za dużo, choć nie są nieuzależnieni jest 1,5 miliona – mówił Krzysztof Brzózka.

Dzień bez Alkoholu został ustanowiony w 2006 roku przez Sejm Rzeczpospolitej. Wybór daty był związany z wymową Międzynarodowego Dnia Dziecka – to dzień, w którym zwraca się szczególną uwagę na respektowanie praw dzieci i ich bezpieczny rozwój.

Polskie Radio 24/mp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem