X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krym w rękach Rosji

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 21:34
Władimir Putin podpisał dziś traktat, który zatwierdził włączenie Republiki Krymskiej w skład Federacji Rosyjskiej. Wygłosił orędzie, w którym podkreślał, że Krym od zawsze był związany z Rosją. Odwoływał się także do wydarzeń z 1954, kiedy Chruszczow zadecydował, że półwysep będzie częścią Ukrainy.
Audio
  • 18.03.14 Maciej Jastrzębski: „Słyszymy o 94 procentach Rosjan, którzy popierają politykę Władimira Putina, ale czy to są świadome głosy? Pewnie nie(...)”.
Obywatele Krymu, cieszący się na pl. Lenina w Symferopolu
Obywatele Krymu, cieszący się na pl. Lenina w SymferopoluFoto: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

- Chruszczow nie zapytał nikogo, czy ma coś przeciwko przekazaniu Krymu Ukrainie i złamał konstytucję Związku Radzieckiego z 1936 roku – takie są argumenty Władimira Putina. On sobie nie wyobraża, żeby w mieście bohaterów Związku Radzieckiego, Sewastopolu, gdzie od zawsze stacjonowała flota czarnomorska, nagle pojawiłaby się flota NATO – powiedział Maciej Jastrzębski korespondent Polskiego Radia w Moskwie.

Starcia w bazie ukraińskiej na Krymie

Podczas szturmu rosyjskich oddziałów na ukraińskie koszary zginął jeden ukraiński żołnierz, a drugi został ranny. Nie ma jednak żadnych oficjalnych informacji na temat działań wojsk rosyjskich.

- Podobno szturm był, ale są świadkowie, którzy nie słyszeli strzałów. Mówi się, że na tej ulicy zginął również członek samoobrony prorosyjskiej. Wiadomo, że żołnierzom Ukraińskim zabrano dokumenty i aresztowano, nie wiadomo co się z nimi dalej dzieje i czy są na terenie bazy. Pytanie, dlaczego tam doszło do takich incydentów, bo to nie jest baza o ogromnym znaczeniu strategicznym – relacjonował Michał Żakowski, specjalny wysłannik w Symferopolu.

Ukraiński Prawy Sektor

Ta radykalna, prawicowa organizacja, która w wyniku wydarzeń na Ukrainie rośnie w siłę. Podczas zamieszek jej członkowie walczyli w pierwszym szeregu z Berkutem na ulicach Kijowa. Liczba członków tej organizacji w ostatnim czasie wzrosła dziesięciokrotnie i teraz planują przekształcić Prawy Sektor w partię polityczną.

- Chciałbym rozwiać pewien mit, który o nas tworzy Rosja. Robią z nas terrorystów, nazistów, rasistów i antysemitów. A to jest ideologia, przeciwko której walczymy, nasza ideologia to klasyczny ukraiński nacjonalizm. Wobec tego, że mieszkańcy Krymu oglądają rosyjską telewizję i w ich oczach jesteśmy nazistami, nie pojechaliśmy tam, żeby nikogo nie prowokować – powiedział Artiom Skoropadzki, jeden z liderów Prawego Sektora.

Napięcia na Bliskim Wschodzie

Niedawno doszło do ostrej wymiany ognia między Strefą Gazy a Izraelem. To najpoważniejsze napięcie w tym rejonie od czasu wojny zakończonej w 2012 roku. Czy jesteśmy blisko nowego konfliktu?

- Obie strony nie są zainteresowane eskalowaniem sytuacji i chcą tylko utrzymywać napięcie. Nie spodziewam się żadnych szerszych operacji wojskowych. Sądzę, że za dzień lub dwa wszystko się uspokoi – powiedział Yossi Melman, autor wydanej właśnie książki "Szpiedzy Mossadu i tajne wojny Izraela" .

PR24 / Anna Mikołajewska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak