X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ukraiński urzędnik z zakazem wjazdu do Polski. Dojdzie do zaostrzenia kursu?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 20:45
Sekretarz ukraińskiej komisji międzyresortowej ds. upamiętnień Swiatosław Szeremeta z zakazem wjazdu do Polski. Urzędnik, który posiadał niemiecką wizę, usłyszał, że ma roczny zakaz wjazdu do Polski i do strefy Schengen. W związku z niewpuszczeniem do Polski Szeremety MSZ Ukrainy wezwało w trybie pilnym ambasadora RP w Kijowie Jana Piekłę. Sprawę omówiliśmy w magazynie Świat w Powiększeniu.
Audio
  • 18.11.17 Paweł Buszko: „Ukraina nie chciałaby dalszego zaostrzenia relacji ze swoim strategicznym partnerem (…)”
Przejście graniczne Polska-Ukraina
Przejście graniczne Polska-UkrainaFoto: REPORTER/EASTNEWS/KUBA SUSZEK

Szeremeta dowiedział się o zakazie w sobotę w południe czasu ukraińskiego na przejściu granicznym w Medyce. Rzeczniczka prasowa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor powiedziała, że nie spełniał on warunków wjazdu do Polski. "Jego dane widniały w bazie osób niepożądanych na terytorium naszego kraju, dlatego nie został wpuszczony" – dodała.

– Sytuacja była sporym zaskoczeniem dla strony ukraińskiej. Ambasador Jan Piekło usłyszał, że Ukraińcy są zbulwersowani wydarzeniem. Jednocześnie podkreślili chęć niezaogniania sytuacji, naprawy napiętych relacji pomiędzy obydwoma krajami. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do odpowiedzi ze strony naszych wschodnich sąsiadów, którzy mogą chociażby ograniczyć polskim historykom dostęp do ukraińskich archiwów. Ten argument oznaczałby zdecydowanie zaostrzenie kursu – powiedział  Paweł Buszko, korespondent Polskiego Radia w Kijowie.

Decyzja o zakazie wjazdu do Polski dla sekretarz ukraińskiej komisji międzyresortowej ds. upamiętnień jest wynikiem wydanego w kwietniu przez IPN w Kijowie zakazu poszukiwań i ekshumacji szczątków polskich ofiar wojen i konfliktów na terytorium Ukrainy.

Szef MSZ Witold Waszczykowski mówił niedawno, że polska polityka wobec Ukrainy, jeśli chodzi o kwestie prawdy historycznej, będzie skorygowana. Oświadczył, że Polska uruchamia "procedury, które nie dopuszczą ludzi, którzy zachowują skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski".

Dodał, że konsekwencje poniosą również osoby, które na poziomie administracyjnym nie dopuszczają do kontynuowania ekshumacji i renowacji polskich miejsc pamięci.

– O tym, że te sankcje obejmą Szeremetę mówiło się od chwili, gdy minister Waszczykowski zapowiedział zaostrzenie kursu wobec osób wstrzymujących proces ekshumacji. Ukraiński urzędnik stał w jednym szeregu z prezesem ukraińskiego IPN-u, jako osoby, które muszą liczyć się z brakiem możliwości przekroczenia polskiej granicy – dodał Paweł Buszko.

Świat w Powiększeniu prowadził Piotr Pogorzelski.

PAP/Polskie Radio 24/db

Świat w Powiększeniu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 18.11.17

Godzina emisji: 19:45


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MSZ wrócił ze Lwowa. Kolejne polsko-ukraińskie rozmowy 2-3 grudnia

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 22:00
Minister Witold Waszczykowski wrócił w niedzielę do Polski po dwudniowej wizycie we Lwowie. Jednym z ostatnich punktów programu wizyty było spotkanie z przedstawicielami miejscowych władz, m.in. z merem Lwowa Andrijem Sadowym. W spotkaniu z szefem polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wzięli udział również deputowana do Rady Najwyższej Ukrainy Iryna Podolak oraz przedstawiciele ukraińskiego MSZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizyta Andrzeja Dudy na Ukrainie. Spotkanie ogranizacyjne

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 15:15
W piątek po południu w Krakowie spotkanie przedstawicieli Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy. – Mam nadzieję, że to będzie pozytywny sygnał do dalszych rozmów – mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Materniak z portalu PolUkr.net.
rozwiń zwiń