X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Angela Merkel i Horst Seehofer zakopali topór wojenny. Na długo?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 20:51
Konflikt między kanclerz Angelą Merkel a Horstem Seehoferem, szefem partii CSU wstrząsną w ostatnich dniach niemiecką sceną polityczną. Kto zyskuje, a kto traci na tych tarciach? Jaka jest przyszłość koalicji CDU/CSU. Na te pytanie w audycji "Świat w Powiększeniu" odpowiadał politolog z Uniwersytetu Warszawskiego Kamil Zajączkowski.
Audio
  • 03.07.2018 Koalicyjna wojna szefów CDU i CSU . Kto zyska w tym sporze?
Konflikt między Horstem Seehoferem i Angelą Merkel został zażegnany?
Konflikt między Horstem Seehoferem i Angelą Merkel został zażegnany?Foto: PAP/Kay Nietfeld

Szefom CDU i CSU udało się porozumieć i mimo wcześniejszych zapowiedzi Horst Seehofer nadal będzie piastował stanowisko niemieckiego ministra spraw wewnętrznych Niemiec oraz przewodniczącego Unii Chrześcijańsko-Społecznej. Jednak rysa na politycznym szkle pozostała. - Obecny szef CSU jest pod bardzo dużym naciskiem młodszej generacji polityków, chcą zaostrzenia polityki wobec Angeli Merkel - mówił w Polskim Radiu 24 Kamil Zajączkowski.

Zdaniem politologa zapowiedź rezygnacji Seehofera ze stanowiska przewodniczącego partii, a następnie porzucenie tego planu zaszkodziła bawarskiej partii. - Ta jego chwiejna polityka, godzinę wcześniej mówi, że rezygnuje, później mówi, że zostaje jeszcze bardziej przyczynia się do spadku (- red. w sondażach) - tłumaczył politolog, dodając, że opinie socjologów i politologów pokazują, iż ta zagrywka okazała się nieudana i niezrozumiała dla wyborców.

Audycję „Świat w Powiększeniu” prowadziła Agata Kasprolewicz.

Polskie Radio 24/pkur

Świat w Powiększeniu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

---------------------------

Data emisji: 03.07.2018

Godzina emisji: 19:46

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Erika Steinbach wyzwaniem dla rządowej koalicji

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2009 14:50
Spór grozi przerodzeniem się w próbę wytrzymałości nowej niemieckiej koalicji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielka koalicja" CDU i SPD coraz bliżej. W umowie zgoda na "pogłębioną" UE

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 19:32
- Niemcy i ta ewentualna odnowiona "wielka koalicja" miałaby w sposób pozytywny odpowiedzieć na propozycję Emmanuela Macrona "pogłębionej" współpracy w ramach UE - mówił w radiowej Jedynce Marcin Antosiewicz (Uczelnia Vistula).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: Merkel oficjalnym kandydatem na kanclerza

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 20:00
Prezydent Niemiec Frank Walter Steinmeier przedstawił parlamentowi Angelę Merkel jako kandydata na urząd kanclerza. Wcześniej socjaldemokraci wyrazili w partyjnym referendum zgodę na utworzenie nowej koalicji rządowej z chadekami. O powołaniu rządu w Niemczech mówił w audycji Świat w Powiększeniu prof. Piotr Madajczyk z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To polityczny koniec Angeli Merkel? Koalicja w Niemczech znów na zakręcie

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 19:27
- To niepokojąca sytuacja, ponieważ Niemcy do tej pory stanowiły do tej pory pewien filar stabilizacji politycznej na naszym kontynencie i przede wszystkim w Unii Europejskiej - mówił na antenie radiowej Jedynki Marek Orzechowski, dziennikarz i pisarz. 
rozwiń zwiń