X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert: Sudan Południowy to "Jądro Ciemności"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 20:32
- Sudan Południowy to podręcznikowy przykład państwa upadłego. To kraj, który istnieje na mapie, ale jego struktury ograniczają się w zasadzie do kontrolowania stolicy i okolic - mówił w Świecie w Powiększeniu Wojciech Wilk, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. 
Audio
  • 26.09.18 Wojciech Wilk: Sudan Południowy to "Jądro Ciemności"
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/John Wollwerth

Prezydent Andrzej Duda podpisał deklarację o wzmocnieniu operacji pokojowych Narodów Zjednoczonych. W pierwszej kolejności polscy policjanci mieliby pojechać do Sudanu Południowego.

Jak podkreślał w Polskim Radiu 24 Wojciech Wilk, nie jest to bezpieczny kraj. - To państwo, w którym działają dziesiątki grup zbrojnych, który jest rozbite na regiony, które same się rządzą, a policji tam w zasadzie nie ma. Policja to byli partyzanci, którym powiedziano: "teraz będziesz policjantem". Oni nie mają żadnego przygotowania do tej roli. Trzeba ich, w ramach misji pokojowej, kształcić i uczyć zawodu, podczas gdy już pełnią służbę - wskazywał gość PR24. 

- Warunki w Sudanie Południowym, w wielu miejscach, są takie, jak w Polsce mniej więcej 200 lat temu. Nie ma dróg, nie ma prądu, nie ma wody, nie ma toalet. Nie ma niczego. Ci policjanci co prawda będą mieszkać w bazach ONZ, które oferują niektóre wygody, ale będą pracować tam, gdzie toczą się różnego rodzaju walki. Nie będą bezpośrednio narażeni na niebezpieczeństwo, ale praca nie będzie łatwa - mówił Wojciech Wilk. 

Oprócz uczestnictwa w misji w Sudanie Południowym, możliwe że polscy policjanci udadzą się również na granicę izraelsko-syryjską. 

Więcej w całej audycji. 

Polskie Radio 24/zz

-------------------------------

Data emisji: 26.09.18

Godzina emisji: 19.47


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wystąpienie prezydenta USA na forum ONZ. "Trump pokazał Polskę jako państwo modelowe"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 12:11
Podczas wystąpienia na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku prezydent Stanów Zjednoczonych trzykrotnie mówił o Polsce - w kontekście suwerenności i bezpieczeństwa energetycznego. W Polskim Radiu 24 komentarz Miłosza Manasterskiego z Agencji Informacyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znaczenie ONZ dla bezpieczeństwa światowego

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 14:35
- Tematem przewodnim wystąpienia Prezydenta RP będzie wizja pozytywnego multilateralizmu związanego z budowaniem realnej wspólnoty międzynarodowej, opartej na suwerennej równości państw – tak Krzysztof Szczerski Szef gabinetu prezydenta mówił o przewodnim temacie wystąpienia Andrzeja Dudy na forum ONZ. W polskim Radiu 24 komentarz dra Pawła Kowalskiego z SWPS.
rozwiń zwiń