more_horiz

Rosyjskie zbrojenia a bezpieczeństwo Europy

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 22:00
Liczba posiadanych przez Rosję pocisków manewrujących wzrosła 30-krotnie w ciągu ostatnich sześciu lat - podała "Krasnaja Zwiezda". Dane te znalazły się w artykule podsumowującym sześć lat pracy Siergieja Szojgu na czele resortu obrony. Według rosyjskich mediów, w ciągu ostatnich sześciu lat dokonano przełomu w wyposażeniu sił zbrojnych w broń dalekiego zasięgu o wysokiej precyzji. Gościem audycji Świat w Powiększeniu był Juliusz Sabak z portalu Defence24.  
Audio
  • 07.11.18 Rosyjskie zbrojenia a bezpieczeństwo Europy
Siergiej Szojgu
Siergiej SzojguFoto: shutterstock/ ID1974

- Patrząc na liczby, można powiedzieć, że rzeczywiście dokonano przełomu. Robią one kolosalne wrażenie, ale warto nieco bardziej się im przyjrzeć. Na pewno niewątpliwa zasługą Siergieja Szojgu jest to, że przez ostatnie lata konsekwentnie modernizował armię, w tym także różnego rodzaju środki "napadu powietrznego". Rzeczywiście, w tym aspekcie zmiany są bardzo znaczące, natomiast jeśli chodzi o pociski manewrujące, to zaczynają one dopiero stanowić istotny środek - mówił Juliusz Sabak. 

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę na to, że Federacja Rosyjska ma porównywalną siłę rażenia w porównaniu do sił NATO: - Rzeczywiście, Rosjanie bardzo intensywnie rozwijali środki przenoszenia, w związku z tym, pod względem jej ilości mają przewagę. Pod względem jakości myślę, że jest jednak troszkę inaczej - mówił ekspert.

Więcej w całej audycji.

Świat w powiększeniu prowadził Paweł Lekki.

PR24/PAP

________________________

Data emisji: 07.11.18 

Godzina emisji: 19:47

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem