X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Orban ogłosił plan dla rodzin. "Potrzebujemy węgierskich dzieci"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 22:13
Wegrzy nie posiadają wielu dzieci. Wskaźnk dzietności jest o 0,2 większy niż w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Przybylski z Visegrad Insight, komentując ogłoszony przez Viktora Orbana nowy program socjlany dla rodzin. 
Audio
  • 10.02.19 Wojciech Przybylski o nowym programie socjalnym na Węgrzech
Viktor Orban
Viktor OrbanFoto: EPA/SZILARD KOSZTICSAK

Premier Węgier Viktor Orban zapowiedział w niedzielę poszerzenie i wprowadzenie nowych świadczeń dla rodzin, zachęcających do rodzenia większej liczby dzieci oraz ułatwiających opiekę nad nimi. - Ogłaszam siedmiopunktową akcję ochrony rodzin. Rząd zdecydował o siedmiu posunięciach, ale nie jest to lista zamknięta, bo życie nie stoi w miejscu – oznajmił Orban w transmitowanym w telewizji przemówieniu podsumowującym ostatni rok. Mówił też, że w Europie rodzi się coraz mniej dzieci, a dla Zachodu odpowiedzią na ten problem jest imigracja – przyjazd dziecka zza granicy w miejsce tego, którego nie rodzi się w kraju. - Ale my nie potrzebujemy liczb. Potrzebujemy węgierskich dzieci – podkreślił. Wielodzietne rodziny mogą m.in. liczyć na preferencyjne kredyty, które po urodzenia trzeciego dziecka będą umarzane.  Rodziny wychowujące co najmniej troje dzieci otrzymają też 2,5 mln ft (33 600 tys. zł) bezzwrotnej pomocy na kupno co najmniej 7-osobowego samochodu. 

Wojciech Przybylski wskazał, że większość programów socjalnych w swojej wielkości i rozmachu dotyka ogółu i liczby są ogromne. - Pytanie, jak to potem się przekłada na odczuwalne efekty przez przeciętną węgierską rodzinę - dodał, podkreślając, że programy sa obliczone dla rodzin wielodzietnych. Jego zdaniem, zapowiedzi Orbana najmilej zostaną przyjete przez jego potencjalnych zwolenników na prowincji, gdzie jest więcej rodzin wielodzietnych. Przybylski ocenił też, że opozycja nie będzie krytykować premiera w tej sprawie. - W Polsce nikt nie jest przeciwko 500+, podobnie na Węgrzech nikt nie będzie protestował przeciwko świadczeniom socjalnym, które mają pomagać rodzinom - dodał

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Bogumił Husejnow.

Polskie Radio 24/fc

---------------------------

Data emisji: 10.02.2019

Godzina emisji: 19.45


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak