X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Koniec unijnego tandemu Francja-Niemcy. W tle euro i kwestie gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 21:29
Niemiecko-francuski tandem, który kiedyś decydował o najważniejszych sprawach w UE jest coraz mniej wydajny - ocenia "Sueddeutsche Zeitung". Niemiecka gazeta podsumowała w ten sposób spotkanie odchodzącej kanclerz Angeli Merkel z prezydentem Emmanuelem Macronem. - Kluczem jest właśnie to, że kanclerz Niemiec odchodzi. Angela Merkel nie jest skora do podejmowania wielkich reform w UE - powiedziała w Polskim Radiu 24 Aleksandra Rybińska (wpolityce.pl).   
Audio
Spotkanie Emmanuel Macron - Angela Merkel w Paryżu
Spotkanie Emmanuel Macron - Angela Merkel w Paryżu Foto: PAP/EPA/YOAN VALAT

Kanclerz Merkel spotkała się z prezydentem Macronem w Paryżu. Przywódcy rozmawiali głównie o kwestiach gospodarczych. Według raportu sporządzonego przez Centrum ds. Polityki Europejskiej we Freiburgu w ciągu 20 lat od wprowadzenia wspólnej waluty najbardziej skorzystały Niemcy, zyskały blisko 1,9 bln euro. Największymi przegranymi okazały się Portugalia, Francja i Włochy. W przypadku Francji, drugiego raju pod względem liczby ludności w strefie euro, minus wynosi 3,6 bln euro.

- Projekt euro był całkowicie francuski. Francuzi byli przekonani, że muszą wprowadzić euro, by wyrównać niemiecką potęgę po zjednoczeniu. Z kolei Niemcy potrzebowali do zjednoczenia zgody swoich europejskich partnerów. Francuzi zgodzili się w zamian za wspólną walutę. Ten interes zupełnie im nie wyszedł - tłumaczyła Aleksandra Rybińska.  

Jej zdaniem Francuzi chcieliby tak zreformować strefę euro, żeby bardziej im służyła. Natomiast nie są do tego skorzy Niemcy, bo odbyłoby się to ich kosztem.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji "Świat w Powiększeniu" był Paweł Lekki.

Data emisji: 1.03

Godzina emisji: 19.47  

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: Francja nie jest w stanie zastąpić Niemiec jako lidera UE

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 22:30
- Zmaksymalizowanie pozycji Francji na arenie europejskiej i światowej było możliwe dzięki odgrywaniu roli w tandemie francusko-niemieckim - mówił w audycji "Więcej Świata" Łukasz Jurczyszyn z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy stanowisko Niemiec i Francji ws. przesunięcia terminu brexitu

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 16:59
- Niemcy i Francja nie będą się sprzeciwiać nieznacznemu przesunięciu brexitu - oświadczyła kanclerz Niemiec Angela Merkel na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem w Paryżu.
rozwiń zwiń