X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert: Fidesz zawieszony, ale potrzebny Europejskiej Partii Ludowej

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 21:37
Europejska Partia Ludowa zagłosowała za zawieszeniem węgierskiego Fideszu w prawach członka EPL. Za zawieszeniem z natychmiastowym efektem opowiedziało się 190 członków frakcji, przeciwko było 3. Na ten temat w Polskim Radiu 24 mówił ekspert ds. europejskich Krzysztof Kokoszczyński.
Audio
Viktor Orban
Viktor OrbanFoto: Shutterstock

Gość PR24 zwrócił uwagę, że zdecydowano się na zawieszenie Fideszu, a nie jego wykluczenie, bo "węgierskie ugrupowanie jest zbyt ważne dla Europejskiej Partii Ludowej w kontekście nadchodzących wyborów". – To jest obecnie 12 miejsc w Parlamencie Europejskim. Sondaże wskazują, że po najbliższych wyborach może to być jedno miejsce więcej. EPL będzie walczyła o utrzymanie swojej pozycji. Te trzynaście miejsc może być kluczowe w przyszłych negocjacjach – choćby o to, kto zostanie przewodniczącym komisji i jak EPL będzie dzieliło się władzą z innymi frakcjami – powiedział ekspert.

Zaznaczył, że Europejska Partia Ludowa stała się "bardzo szeroką partią" pod względem światopoglądowym. - Zawiera w sobie coraz więcej poglądów, interesów, także tych narodowych. Jednak część idei gospodarczych czy tych związanych ze sposobem ingerencji w politykę państw narodowych wciąż pozostaje wspólna – podkreślił Krzysztof Kokoszczyński.

Fidesz nie będzie reprezentowany na spotkaniach grupy, co oznacza, że nie będzie mógł brać udziału w głosowaniach. Sytuację na Węgrzech ma teraz oceniać specjalna komisja, na czele której stanął były szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. Po jej raporcie członkowie EPL zdecydują co dalej.

Premier Viktor Orban znalazł się na cenzurowanym w związku z kampanią plakatową. Chodzi o billboardy z wizerunkami szefa Komisji Jean-Claude'a Junckera i amerykańskiego finansisty George'a Sorosa i zarzuty dotyczące chęci sprowadzenia do Europy milionów imigrantów. Krytykowany był też za ograniczenie działalności Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego w Budapeszcie.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Piotr Pogorzelski.

Polskie Radio 24/bartos/IAR

----------------------------

Data emisji: 20.03.2019

Godzina emisji: 19.46

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

EPL zagłosowała za zawieszeniem Fideszu w prawach członka grupy

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 18:59
Europejska Partia Ludowa zagłosowała za zawieszeniem węgierskiego Fideszu w prawach członka grupy - poinformował przewodniczący EPL Joseph Daul. Jak dodał, za zawieszeniem z natychmiastowym efektem było 190 członków frakcji, przeciwko - 3. Mimo zawieszenia władze w Budapeszcie popierają kandydaturę lidera chadeków Manfreda Webera na szefa Komisji Europejskiej. Mówił o tym premier Viktor Orban na konferencji w Brukseli po decyzji EPL.
rozwiń zwiń