X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Świat w powiększeniu". Koniec wymiany jeńców w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 21:32
- Trzeba pamiętać o wymiarze humanitarnym tej wymiany, są rodziny, które czekają na swoich ojców, synów, braci przez kilka lat, bez żadnej informacji o losie najbliższych – mówił o wymianie jeńców pomiędzy Ukrainą a separatystami z Donbasu korespondent Polskiego Radia w Kijowie, Paweł Buszko.
Audio
  • Paweł Buszko: wygląda, jakby separatyści łapali osoby tylko po to, by je wymieniać (Świat w powiększeniu)
Posterunek ukraiński, Donbas 29.12.1019
Posterunek ukraiński, Donbas 29.12.1019Foto: PAP/EPA/VALERI KVIT

Zakończyła się wymiana jeńców między władzami Ukrainy a prorosyjskimi separatystami, którą przeprowadzono w niedzielę na wschodzie kraju - poinformowała agencja Reuters, powołując się na biuro prezydenta Ukrainy.

wymiana ukraina 1200 pap.jpg
Ukraina i prorosyjscy bojownicy wymienili 200 osób

Paweł Buszko przypominał, że nie doszło do uwolnienia wszystkich jeńców po  obu stronach, jak pierwotnie planowano. – Jak twierdzą ukraińskie władze nie było po temu woli po stronie prorosyjskich separatystów, czyli tak naprawdę, Kremla – podkreślił.

Wśród 76 osób uwolnionych przez separatystów jest 12 wojskowych, reszta to osoby cywilne, wśród nich bardzo wiele osób złapanych przez separatystów i oskarżonych, najczęściej bezpodstawnie, o współpracę z ukraińskimi siłami rządowymi. - Wygląda to tak, jakby separatyści łapali osoby tylko po to, by je wymieniać. Opozycja polityczna głośno się zastanawia, czy warto było oddawać separatystom pięciu berkutowców, oskarżanych o strzelanie do demonstrantów na Majdanie. Oddano także ludzi winnych i skazanych na dożywocie za zamachy terrorystyczne m.in. w Charkowie. Koszt tej wymiany, jak wskazuje wielu polityków, ekspertów i publicystów jest dość duży – stwierdził korespondent.

Do ostatniej wymiany między Rosją a Ukrainą doszło 7 września 2019 roku. Objęła ona 70 osób, po 35 z każdej ze stron. Wśród zwolnionych Ukraińców był m.in. pochodzący z zajętego przez Rosję Krymu i skazany na 20 lat rosyjskiej kolonii karnej reżyser Ołeh Sencow. Wolność odzyskało także 24 ukraińskich marynarzy aresztowanych przez Rosjan po incydencie zbrojnym na Morzu Czarnym w listopadzie 2018 roku.

 *** 

Audycja: Świat w powiększeniu

Prowadzący: Bogumił Husejnow

Gość: Paweł Buszko

Data emisji: 29.12.2019

Godzina emisji: 19.46

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraina wymieniła więźniów z separatystami z Donbasu

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 16:52
Zakończyła się wymiana jeńców między władzami Ukrainy a prorosyjskimi separatystami, którą przeprowadzono w niedzielę pod Gorłówką na wschodzie kraju - poinformowała agencja Reuters, powołując się na biuro prezydenta Ukrainy. Wymianę przeprowadzono w rejonie przejścia granicznego na linii frontu.
rozwiń zwiń