more_horiz

"Polscy działacze złożyli na niego donos". Sławomir Wróbel o zatrzymaniu Rafała Ziemkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 20:04
- Zadziałał nie tylko zwariowany system brytyjskiej poprawności politycznej, ale należało też do tego systemu dołożyć pewien donos - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Wróbel, publicysta, działacz polonijny z UK.
Sławomir Wróbel
Sławomir WróbelFoto: PR24/AK
forum-ziemkiewicz 1200  (1).jpg
"Najbardziej uderzyło to w moją rodzinę i prywatność". Ziemkiewicz o zatrzymaniu w Wielkiej Brytanii

Do zatrzymania Rafała Ziemkiewicza doszło w sobotę rano na lotnisku Heathrow. Przyleciał do Anglii wraz z żoną i córką, która zaczyna studia na Oxfordzie. Ziemkiewicz chciał uczestniczyć w inauguracji roku akademickiego córki, która będzie uczyć się na wydziale biochemii.

Sprawę zatrzymania Rafała Ziemkiewicza, skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Sławomir Wróbel. Publicysta wskazał, że "tutaj zadziałał nie tylko zwariowany system brytyjskiej poprawności politycznej, ale należało też do tego systemu dołożyć pewien donos". - Jestem o tym święcie przekonany - podkreślił.

Posłuchaj
15:23 PR24_mp3 2021_10_04-19-33-07.mp3 Sławomir Wróbel: donos na Rafała Ziemkiewicza złożyli polscy działacze (Polskie Radio 24)

Jak powiedział, "donos na Rafała Ziemkiewicza złożyli polscy działacze spod znaku KOD-u, czy jak oni będą się tam teraz podpisywać, którzy lubią to wykorzystywać poza granicami, żeby oczerniać Polskę". 

- Już co najmniej od dekady obserwuję taką postępujące poglądy lewicowe, które przejmują już zupełnie scenę polityczną, scenę idei Wielkiej Brytanii - zaznaczył komentując obecną sytuację polityczną w Anglii. - Jest tak, jak ktoś kiedyś żartobliwie powiedział, że w Wielkiej Brytanii można mieć poglądy, jakie się chce, tylko pod jednym warunkiem, że są one właśnie lewicowe - dodał.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzi: Antoni Opaliński

Gość: Sławomir Wróbel, publicysta, działacz polonijny z UK

Data emisji: 4.10.2021

Godzina emisji: 19.33

jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem