more_horiz

"To początek końca Rosji, jaką znamy". Jan Piekło o polityce Kremla

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2022 20:55
- Życzeniowy wizerunek Rosji odchodzi od lamusa historii. Rosję mogą czekać trudne momenty, z Kremla płyną bardzo sprzeczne komunikaty, Rosja nie jest już postrzegana na Zachodzie jako wiarygodny i przewidywalny partner. - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Piekło - b. ambasador RP na Ukrainie.
Władimir Putin, Kreml, 13.05.2022
Władimir Putin, Kreml, 13.05.2022Foto: PAP/EPA/MIKHAIL METZEL/SPUTNIK/KREMLIN POOL

Jan Piekło komentował międzynarodową percepcję Rosji po agresji na Ukrainę. - To, co zrobił Putin, bezprecedensowy atak na Ukrainę, nieporadność armii rosyjskiej połączona z niezwykłą brutalnością na wzór Syrii, świadczyłoby, że zaszła nieodwracalna zmiana w wizerunku Rosji, który funkcjonował na Zachodzie, także po części w Polsce czy za oceanem (...). To początek końca Rosji, jaką znamy, także pewnej architektury bezpieczeństwa.  - podkreślał. 

- Wizerunek Rosji, która może być partnerem, okazał się błędny, to było coś, co Europa sama skonstruowała i w co uwierzyła. To pomagało Europie czuć się bezpieczniej a ponadto elity europejskie zarabiały na tym ogromne pieniądze - mówił b. ambasador RP na Ukrainie.

Posłuchaj
24:32 PR24_mp3 2022_05_15-19-33-28.mp3 Jan Piekło o międzynarodowej pozycji Rosji po wybuchu wojny na Ukrainie (Polskie Radio 24 / Świat w powiększeniu)

>>> ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

- Najpierw mówi się o tym, że Rosja może użyć broni nuklearnej, potem wysoki przedstawiciel Kremla to dementuje, pamiętamy o deklaracjach, ze Rosja nie będzie atakować Ukrainy, a teraz mamy tam pełnoekranową wojnę. Świat nie może już traktować poważnie płynących stamtąd komunikatów. Dochodzą także komunikaty, że na Kremlu trwa walka o władzę i być może czekają nas jeszcze ciekawe momenty - stwierdził gość audycji.

Zobacz także:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Świat w powiększeniu

Prowadzący: Mateusz Drozda

Gość: Jan Piekło

Data emisji: 15.05.2022

Godzina emisji: 19.33

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem