more_horiz

Europejscy liderzy w Kijowie naciskali na Zełenskiego? Tesławski: nie wyobrażam sobie, by Ukraina mogła się poddać

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2022 21:20
- Nie ulega wątpliwości, że do Kijowa pojechała w tym momencie silna reprezentacja "partii dialogu" - że trzeba jak najszybciej zakończyć działania zbrojne i się "jakoś" dogadać, w domyśle na warunkach rosyjskich - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Tesławski (redaktor naczelny portalu NaWschodzie.eu). 
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedził Charków, gdzie oglądał budynki zniszczone w czasie rosyjskich ostrzałów
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedził Charków, gdzie oglądał budynki zniszczone w czasie rosyjskich ostrzałówFoto: facebook.com/zelenskiy.official

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz, prezydent Francji Emmanuel Macron, premier Włoch Mario Draghi oraz prezydent Rumunii Klaus Iohannis złożyli wizytę na Ukrainie

"To Rosja musi wstrzymać ogień, a nie Ukraina"

Spotkanie liderów Europy Zachodniej skomentował Bartosz Tesławski, który położył akcent na zaakulisowe rozmowy tej wizyty. - Nie ulega wątpliwości, że do Kijowa pojechała w tym momencie silna reprezentacja "partii dialogu" - że trzeba jak najszybciej zakończyć działania zbrojne i się "jakoś" dogadać, w domyśle - na warunkach rosyjskich. To Rosja musi głównie wstrzymać ogień, a nie Ukraina - wyraził przekonanie. 

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił także uwagę na kwestię akcesji Ukrainy do Unii Europejskiej z punktu widzenia Draghiego, Macrona oraz Scholza.

- Warto zaznaczyć, że w tym samym czasie KE pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Ukrainy do członkostwa w UE, więc nie można wykluczyć, że gdzieś na zapleczu rozmów niektórych państw unijnych z Wołodymyrem Zełenskim mogły się pojawić jakieś sugestie, że proces unijny mógłby zostać ułagodzony i ułatwiony Ukrainie, jeżeli ta zgodziłaby się na jakieś koncesje względem Rosji. Na ten moment wydaje mi się, że są to czyste spekulacje - stwierdził. 

Bartosz Tesławski przyznał, że "nie wyobraża sobie", by Ukraina zgodziła się na ustępstwa. - Ona nie poniosła jeszcze porażki na froncie - dodał. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
25:58 PR24 2022_06_19-19-32-56.mp3 Bartosz Tesławski o wizycie Scholza, Macrona i Draghiego w Kijowie ("Świat w powiększeniu") 

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Łukasz Sobolewski 

Gość: Bartosz Tesławski (redaktor naczelny portalu NaWschodzie.eu)

Data emisji: 19.06.2022

Godzina emisji: 19.32

kmp

Zobacz także

Zobacz także