more_horiz

Ataki na Jana Pawła II. Siostra Michaela Rak: próbuje się zdeptać autorytet wolności, pokoju i miłości

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2023 20:40
- To bardzo bolesna sytuacja, kiedy autorytet wolności, pokoju, miłości i miłosierdzia, próbuje się zdeptać, zniwelować, mówiąc delikatnie, odstawić gdzieś poza nawias - podkreśliła w Polskim Radiu 24 siostra Michaela Rak, dyrektor Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie. 
Jan Paweł II
Jan Paweł II Foto: Lech Zielaskowski / NAC

18 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku, zmarł Jan Paweł II. Zakończył się jego blisko 27-letni pontyfikat, obfitujący w liczbę pielgrzymek, spotkań z wiernymi, opublikowanych dokumentów i papieskiego nauczania.

Rocznica śmierci papieża zeszła się w tym roku z ostrymi atakami na Jana Pawła II. Taki charakter miał między innymi reportaż TVN. W obronie Ojca Świętego w wielu miastach w Polsce odbyły się marsze.

- To bardzo bolesna sytuacja, kiedy autorytet wolności, pokoju, miłości i miłosierdzia, próbuje się zdeptać, zniwelować, mówiąc delikatnie, odstawić gdzieś poza nawias. Ale to jest dla nas wezwaniem. Mówimy: "św. Janie Pawle II, przychodzi na Ciebie kolejny atak, atak na nasze człowieczeństwo, na nasze narody. Chcemy powiedzieć nie. Ratuj nas przed kolejnym zamachem i Twoja świętość w niebie niech będzie tarczą obronną" - powiedziała siostra Michaela Rak.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
08:58 PR24 2023_04_02-19-38-51.mp3 siostra Michaela Rak o Janie Pawle II (Świat w powiększeniu) 

* * *

Audycja: "Świat w powiększeniu"
Prowadzący: Kamil Zalewski
Gość: siostra Michaela Rak (dyrektor Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie)
Data emisji: 2.04.2023
Godzina emisji: 19.33

PR24

Zobacz także

Zobacz także