X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata Poranka: Kontrowersje wokół reprywatyzacji

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 10:05
Nie milkną echa afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 o przyczynach i konsekwencjach „dzikiej” reprywatyzacji stołecznych nieruchomości mówili Tomasz Pietryga z „Rzeczpospolitej” i Zuzanna Dąbrowska, publicystka.
Audio
  • 29.08.16 Debata Poranka: Zuzanna Dąbrowska i Tomasz Pietryga o kontrowersjach wokół reprywatyzacji
Zdjęcie ilustracyjnefot.pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne/fot.pixabay.com

Jak podkreślali goście Debaty Poranka, kontrowersje wokół reprywatyzacji to efekt długoletnich zaniedbań. – Najbardziej przerażające jest to, że kontrowersje w tej sprawie nawarstwiają się już od początku lat 90. – wskazywała Zuzanna Dąbrowska. – Bardzo długo hodowano tę patologię – dodawał Tomasz Pietryga.

Publicyści w Polskim Radiu 24 ocenili, że afera reprywatyzacyjna jest pokłosiem braku niezbędnych rozwiązań legislacyjnych. Zdaniem Zuzanny Dąbrowskiej, niektórym grupom mogło zależeć na tym, by ustawa regulująca kwestię zwrotu nieruchomości nie powstała. – Łatwiej zarobić duże pieniądze tam, gdzie nie ma przepisów. Wtedy „wolno wszystko” – mówiła.

W ocenie gości Polskiego Radia 24, musi powstać ustawa reprywatyzacyjna, regulująca proces zawracania nieruchomości. Jak zaznaczył przy tym jednak Tomasz Pietryga, prace nad dokumentem nie powinny być pochopne. – Nie wyobrażam sobie, by projekt ustawy powstał w ciągu tygodnia. W tym momencie nie wiadomo nawet dokładnie, jak dużo jest roszczeń, na jaką kwotę – podkreślał. 


Zuzanna Dąbrowska i Tomasz Pietyga/fot.PR24/TB Zuzanna Dąbrowska i Tomasz Pietryga/fot.PR24/TB

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Robert Walenciak.

Polskie Radio 24

Data emisji: 29.08.16

Godzina emisji: 9.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Handel roszczeniami do nieruchomości

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 10:02
Ustawa o gruntach warszawskich z założenia ma zapobiec handlowi roszczeniami do nieruchomości warszawskich. O sprawie mówili w Debacie Poranka Ryszard Grzesiuła (Stowarzyszenie Dekretowiec), Grzegorz Pietruczuk, wiceburmistrz dzielnicy Warszawa-Bielany i Jan Śpiewak (Stowarzyszenie Miasto jest Nasze).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwolnienia w Ratuszu za nieprawidłowości w reprywatyzacji

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 19:48
Hanna Gronkiewicz-Waltz zwalnia dyscyplinarnie stołecznych urzędników odpowiedzialnych za reprywatyzację działki przy ul. Chmielnej w Warszawie. O sprawie mówili w Debacie Dnia Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny) i Piotr Szumlewicz (Lewica.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Zdymisjonowani urzędnicy to kozły ofiarne reprywatyzacji”

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2016 10:16
Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała dyscyplinarne zwolnienie trzech urzędników, którzy mieli być odpowiedzialni za wprowadzenie jej w błąd w kwestii reprywatyzacji w Warszawie. – To kozły ofiarne tej sprawy – powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Kielar, redaktor naczelny portalu Polityka Warszawska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„To nie Platforma Obywatelska stworzyła problem reprywatyzacji”

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2016 13:16
Reprywatyzacja w Warszawie, projekt przyszłorocznego budżetu państwa, wizyta kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Polsce, wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Chorwacji, istotny pogląd UOKiK-u ws. frankowiczów – to tematy audycji Sobota po Tygodniu. Komentowali je Daniel Czyżewski (Młodzi dla Polski), Kamil Lipiński (Magazyn Kontakt) i Michał Wąsowski (Business Insider).
rozwiń zwiń