X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Afera taśmowa. Czy nagrania zaszkodzą premierowi Morawieckiemu?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 09:43
- To może być strzał, który kiedyś zaboli Mateusza Morawieckiego – mówił w "Debacie poranka” w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński z "Polska The Times”. W studiu dyskutowali również Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska”) oraz Bartłomiej Radziejewski ("Nowa Konfederacja”).
Audio
  • 12.10.2018 Tomasz Sakiewicz - Gazeta Polska, Agaton Koziński- Polska The Times, Bartłomiej Radziejewski - Nowa Konfederacja (Debata poranka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/wellphoto

Tomasz Sakiewicz stwierdził, że ujawnione taśmy z nagraniem rozmów Mateusza Morawieckiego nie zaszkodzą obecnemu premierowi. - Ciężar gatunkowy jest zupełnie inny. Na tamtych taśmach mieliśmy do czynienia z próbą łamania konstytucji i omijania prawa. Zupełnie niesłychane wypowiedzi, że za 6 tysięcy może pracować złodziej albo idiota. To były kamienie milowe budzenia się bardzo wielu ludzi. Tutaj mamy do czynienia z niedyskrecją, lapsusami i nieprzyzwoitym językiem, do czego jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień – tłumaczył publicysta "Gazety Polskiej”.

Agaton Koziński uznał, że na taśmie nie ma łamania porządku konstytucyjnego, jak w przypadku rozmowy Marka Belki z Bartłomiejem Sienkiewiczem. - Z drugiej strony język oraz wykonywanie telefonów i załatwianie komuś pracy jest bulwersujące. Nie jest to skala państwowotwórcza, ale może irytować tych, którzy nie mają tego typu koneksji. Afera taśmowa zmiotła Platformę Obywatelską. W tym przypadku nie musi tak być, ponieważ Prawo i Sprawiedliwość wydaje się partią na fali wznoszącej, ma duży impet, a Mateusz Morawiecki otrzymuje ogromne wsparcie ze strony Jarosława Kaczyńskiego. Jest jednak ciałem obcym i wiele osób w PiS-ie o tym pamięta. Przy pierwszym jego potknięciu taśmy mogą zacząć żyć swoim życiem – mówił publicysta "Polska The Times”.

Bartłomiej Radziejewski powiedział, że zapis rozmów Mateusza Morawieckiego to bolesny cios na poziomie wizerunkowym. – Ta rana może być rozdrapywana. Mateusz Morawiecki z jednej strony mówiący o solidaryzmie społecznym, a z drugiej o misce ryżu. To będzie wyciągane za każdym razem. Mateusz Morawiecki jako zblatowany z politykami Platformy, a teraz gromiący ich z mównic i trybun. Nie przypadkowo reakcja Jarosława Kaczyńskiego była szybka i zdecydowana. Prezes wyczuł, że to woda na młyn dla wewnętrznych przeciwników Mateusza Morawieckiego – mówił gość Polskiego Radia 24.

W audycji dyskutowano też m.in. o sytuacji wokół Sądu Najwyższego.

Więcej tematów w dołączonym nagraniu.

Gospodarzem audycji był Stanisław Janecki.

Polskie Radio 24

-------------------------

Data emisji: 12.10.2018

Godzina emisji: 8.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ciąg dalszy afery taśmowej. Czy wpłynie na losy premiera Mateusza Morawieckiego?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 13:39
W poniedziałek ujawniono kolejne nagranie dotyczące tzw. afery taśmowej. Chodzi o rozmowę z wiosny 2013 r., w której uczestniczył Mateusz Morawiecki, wówczas prezes jednego z banków. O sprawie dyskutowali Wojciech Skurkiewicz (poseł PiS, wiceminister obrony narodowej), Jerzy Kozłowski (poseł Kukiz’15) i Marta Golbik (posłanka PO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wróżenie z faktów. Publicyści o nowej odsłonie afery taśmowej

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 19:44
- Nie ma sensu rozmawiać o tej aferze opierając się o zeznania kelnerów. Oni sami przyznają, że niewiele słyszeli, a rzeczy były wyrwane z kontekstu - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Agaton Koziński z "Polska The Times". Gościem Łukasza Warzechy był również Grzegorz Chlasta z "RDC".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka. Czy taśmy zaszkodzą Mateuszowi Morawieckiemu?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 09:34
- Taśmy to rozczarowanie, nic na nich nie ma - oceniał w Debacie Poranka Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego, odnosząc się do nagrania, na którym zarejestrowana została rozmowa z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego. W Polskim Radiu 24 o sprawie mówili również Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej" i Dariusz Grzędziński z 'Faktu". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Debata poranka" o kulisach afery podsłuchowej

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 11:05
Temat taśm z podsłuchów w restauracji "Sowa i przyjaciele” wywołał gorącą dyskusję publicystów w Polskim Radiu 24. – To desperacka próba odgrzewania kotleta – mówił Iwo Bender. – W "Debacie poranka” rozmawiali również Przemysław Harczuk ("Do Rzeczy”) i Katarzyna Kozłowska ("Dziennik Gazeta Prawna”).
rozwiń zwiń