X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Aleksandra Dulkiewicz prezydentem Gdańska. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 09:35
- Wybory odbywały się w szczególnej atmosferze. Żadna z partii włącznie z Platformą Obywatelską wspierającą Aleksandrę Dulkiewicz nie przedstawiała ich jako konfrontację rządzących z opozycją. Ciężko zatem mówić, że ktoś tutaj odniósł jakiś sukces, ponieważ nikt nikogo nie chciał pokonać - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek z Gazeta Polska Codziennie. W Debacie Poranka uczestniczył także Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego.
Audio
  • 04.03.19 Debata poranka. Aleksandra Dulkiewicz zwycięża w wyborach samorządowych w Gdańsku
Kandydatka na prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podczas wieczoru wyborczego po ogłoszeniu sondażowych wyników przedterminowych wyborów nowego prezydenta Gdańska.  Gdańsk, 03.03.2019.
Kandydatka na prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podczas wieczoru wyborczego po ogłoszeniu sondażowych wyników przedterminowych wyborów nowego prezydenta Gdańska. Gdańsk, 03.03.2019. Foto: PAP/Marcin Gadomski

Aleksandra Dulkiewicz wygrywa w Gdańsku w wyborach uzupełniających. Uzyskała 82,22 proc; Grzegorz Braun 11,86 proc., Marek Skiba 5,92 proc. Frekwencja wyniosła 48,67 procent.

Sebastian Gajewski podkreślał, że w przypadku niedzielnych wyborów na prezydenta Gdańska, trudno mówić o porażce czy sukcesie kandydatów. – Jak przyznali zgodnie przedstawiciele większości parlamentarnych, wybory zostały rozstrzygnięte w październiku ubiegłego roku. Tegoroczny wynik jest jedynie potwierdzeniem tamtego rezultatu. Jeżeli ktoś może traktować to głosowanie w kategoriach sukcesu, to kojarzony z politycznym i medialnym marginesem, Grzegorz Braun, dla którego wynik 12 proc. jest życiowym osiągnięciem politycznym - zaznaczył publicysta. - Nie jest to zasługa samego kandydata lub jego programu dla Gdańska, tylko tego, że nie wszyscy wyborcy podzielają wizję Aleksandry Dulkiewicz czy wcześniej Pawła Adamowicza. Zaskoczenia nie ma, Gdańsk będzie rządzony według tego samego programu, według którego miał być rządzony przez całą pięcioletnią kadencję - dodał.

Maciej Kożuszek zgodził się, że wynik Grzegorza Brauna jest zaskakując wysoki. - Te wybory były formalnością. Braun wybrał tę okazję, aby zamanifestować swoją obecność na scenie politycznej. Osób niezadowolonych z tego, w jaki sposób miasto było rządzone, jest zdecydowanie więcej niż te kilkanaście procent. Jednak nie wszyscy, którzy z tą wizją się nie zgadzali, zagłosowali na Grzegorza Brauna. Pamiętajmy, że Adamowicz w ostatnich dwóch wyborach musiał ubiegać się o prezydenturę w drugiej turze, czego nie musiał robić np. Rafał Trzaskowski czy Hanna Zdanowska.  – podkreślił gość audycji.  

Z nieoficjalnych danych z większości komisji wyborczych wynika, że frekwencja w niedzielnych wyborach na prezydenta Gdańska wyniosła ok. 48 procent.

Przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska były wynikiem wygaśnięcia mandatu wieloletniego prezydenta tego miasta - Pawła Adamowicza, który zmarł 14 stycznia, po tym jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem w czasie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W Debacie Poranka poruszono również tematy zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz zapowiadanych przez nauczycieli strajków.

Więcej w zapisie audycji

Rozmawiał Grzegorz Jankowski

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 04.03.2019

Godzina emisji: 08:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Norbert Kaczmarczyk: na Aleksandrę Dulkiewicz zagłosowali wyborcy Pawła Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 08:08
Według wyników sondażowych i cząstkowych danych z komisji wyborczych wybory na prezydenta Gdańska w pierwszej turze wygrała pełniąca obowiązki szefa miasta Aleksandra Dulkiewicz. – Tak naprawdę zagłosowali na nią wyborcy śp. Pawła Adamowicza – skomentował w Polskim Radiu 24 poseł Kukiz’15 Norbert Kaczmarczyk.
rozwiń zwiń