X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Publicysta o deklaracji LGBT+: Trzaskowski może zaszkodzić wyborcom Koalicji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 09:55
- Rafał Trzaskowski pokazał bardzo liberalne pod względem światopoglądowym stanowisko. Koalicja Europejska nie miała w tym wypadku dobrego wyczucia tendencji, podobnie jak to było w przypadku sprawy imigrantów – mówił w Debacie Poranka Mateusz Kosiński z Tygodnik Solidarność. O deklaracji LGBT+ dyskutowali w studiu Polskiego Radia 24 także: Jerzy Mosoń z Fundacji FIBRE oraz Grzegorz Łaguna z Superstacji.
Audio
  • 14.03.19 Debata poranka. Spór o deklarację LGBT+ w kontekście wyborów do Parlamentu Europejskiego
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak podczas konferencji prasowej dotyczącej deklaracji LGBT+, Warszawa, 11.03.2019.
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak podczas konferencji prasowej dotyczącej deklaracji LGBT+, Warszawa, 11.03.2019. Foto: PAP/Leszek Szymański

Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak zwrócił się do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, aby podał podstawy prawne odnoszące się do podpisanej przez niego deklaracji LGBT+. Uprawnienia samorządu terytorialnego nie dotyczą kwestii programowych, które są uregulowane m.in. w przepisach prawa oświatowego - wskazał rzecznik.

Jerzy Mosoń stwierdził, że edukacja powinna pójść w kierunku uświadamia dzieciom zagrożeń płynących ze zbyt wczesnych relacji seksualnych. – Czym innym jest wyjaśnianie dzieciom od najmłodszych lat, że dyskryminacja jest czymś złym, a czym innym zaś odbieranie im niewinności przez bardzo wczesną seksualizację. Wyborcy zrozumieli, że Rafał Trzaskowski trochę przeholował – stwierdził.

Mateusz Kosiński podkreślał zaś, że dyskusja wokół deklaracji jest wykorzystywana przez Prawo i Sprawiedliwość. - Cały czas trwa dyskusja światopoglądowa, czy być otwartym społeczeństwem, na co postawiła PO. Trzaskowski chcąc się przypodobać swojemu elektoratowi może zaszkodzić wyborcom Koalicji Europejskiej w mniejszych miejscowościach – zauważył gość audycji.

Według Grzegorza Łaguny podpisanie deklaracji przed wyborami do Parlamentu Europejskiego nie był fortunne pod względem wyboru czasu. - Fragmenty dokumentu zostały wykorzystane przez polityków partii rządzącej. Sprawny taktyk poczekałby do listopada, z punktu widzenia partii byłoby to korzystniejsze. Pytanie czy konflikt, który rozgrywa się na warszawskim gruncie, uda się przełożyć partii rządzącej na całą Polskę? – pytał publicysta.

Deklaracja na rzecz społeczności lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i osób transseksualnych (LGBT+), którą podpisał prezydent Warszawy Rafała Trzaskowskiego składa się z 12 punktów. Przewiduje m.in. utworzenie hostelu dla osób LGBT, które utraciły dach nad głową, uruchomienie programu "Latarnik" w szkołach i patronat ratusza nad Paradą Równości.

Goście audycji odnieśli się także do wyników sondaży poparcia dla partii politycznych przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Eliza Olczyk.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 14.03.2019

Godzina emisji: 09:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin: władze Warszawy chcą narzucić mieszkańcom ideologię LGBT

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 17:33
- Warszawiacy mieszkają w mieście, którego władze próbują im narzucić ideologię, która przez dużą część mieszkańców nie jest akceptowana. Od tej ideologii należy odróżnić tolerancję. Polacy są narodem tolerancyjnym - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Meysztowicz o deklaracji LGTB+: PiS poszło na ideologiczną wojnę

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 08:35
- To, że na mitingu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego prezes Jarosław Kaczyński przez 20 minut mówił o podziale ideologicznym, świadczy o tym, że Prawo i Sprawiedliwość wykorzystało deklarację LGBT+, zrobiło z niej demona – mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Meysztowicz, poseł Nowoczesnej.
rozwiń zwiń