X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Sebastian Gajewski o wypowiedzi Sławomira Broniarza: to skandal

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 10:13
- Wypowiedź przewodniczącego ZNP Sławomira Broniarza była skandaliczna. Jestem rzecznikiem wszystkich grup zawodowych, które ubiegają się o swoje interesy, ale muszą to robić zgodnie z prawem - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego. Gościem "Debaty poranka" był również Dariusz Grzędziński, publicysta "Faktu".
Audio
  • 18.03.19 Debata poranka. Publicyści o planowanym proteście nauczycieli
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz podczas konferencji prasowej
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz podczas konferencji prasowej Foto: PAP/Jakub Kamiński

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, mówiąc o zapowiedzianym strajku w oświacie, przypomniał m.in., że w kompetencji nauczycieli, rad pedagogicznych leży klasyfikowanie, ocenianie i promowanie uczniów. "I to też jest potężny oręż w ręku nauczycieli, chcielibyśmy, żeby rząd miał tego świadomość. Jeżeli skorzystamy także z tego oręża, to będziemy mieli w edukacji totalny kataklizm związany z rekrutacją albo zakończeniem kolejnych cykli edukacyjnych przez dzieci, uczniów polskich szkół" - powiedział.

Czytaj więcej
znp 1200 pap.jpg
Politycy PiS: nauczyciele nie zaakceptują formy protestu Związku Nauczycielstwa Polskiego

- Podoba mi się to, że nauczyciele zdecydowali się na formy wyrażania swoich postulatów przewidziane przez konstytucję i ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Prawo do strajku jest fundamentalnym prawem konstytucyjnym - zauważył dr Sebastian Gajewski. Ekspert podkreślił jednak, że wypowiedź Sławomira Broniarza jest jawnym wezwaniem do łamania prawa i metodą bardzo szkodliwą dla dzieci. - Promocja do następnej klasy nie jest elementem dobrej woli nauczycieli. Jest wynikiem wiedzy, umiejętności i zaangażowania uczniów - dodał.

Dariusz Grzędziński stwierdził, że prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego ociera się o politykę od wielu lat. - Sławomir Broniarz jest sympatykiem opcji lewicowej i od tego się wywodzi. Związek przestał również reprezentować rzeczywiste interesy nauczycieli - ocenił publicysta. Gość programu zaznaczył, że około 80 proc. członków ZNP stanowią nauczyciele na najwyższym szczeblu zawodowym. - Są to osoby, które nie mają już żadnej motywacji do dokształcania się i pracy nad sobą - komentował.

Czytaj więcej
Joanna Kopcińska 1200 F.jpg
Joanna Kopcińska: rząd podjął pewne działania, by podnieść pensje nauczycielom

Od 5 marca trwa referendum strajkowe zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w ramach prowadzonego sporu zbiorowego. Potrwa ono do 25 marca. Strajk odbędzie się we wszystkich szkołach i placówkach, z którymi w ramach sporu zbiorowego zakończono etap mediacji, nie osiągając porozumienia co do żądania podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych o 1 tys. zł. Strajk ma się rozpocząć 8 kwietnia. Oznacza to, że jego termin może się zbiec z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami zewnętrznymi: 10, 11 i 12 kwietnia ma się odbyć egzamin gimnazjalny, a 15, 16 i 17 kwietnia - egzamin ósmoklasistów. 6 maja mają się zaś rozpocząć matury.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/jp

-----------------------------------

Data emisji: 18.03.2019

Godzina emisji: 8.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzeczniczka rządu: straszenie uczniów niewytłumaczalne i skandaliczne

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 23:50
- Protestów nauczycieli nie można "rozgrywać dziećmi", słowa szefa ZNP są skandaliczne - oceniła w niedzielę rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Zapewniła, że rząd chce, by płace nauczycieli rosły szybciej, ale wola podjęcia dialogu musi być po stronie ZNP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: nie wykluczam, że prezydent weźmie udział w rozmowach MEN-ZNP

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 09:28
- Prezydent Andrzej Duda jest w kontakcie z minister edukacji narodowej Anną Zalewską ws. strajku nauczycieli. Zasięga od niej bezpośredniej wiedzy - podkreślił wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. - Nie wykluczam, że prezydent w którymś momencie będzie uczestniczył w rozmowach - dodał.
rozwiń zwiń