X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Debata poranka". Karta LGBT i edukacja seksualna w polskich szkołach. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 09:20
Nie milkną dyskusje na temat karty LGBT podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego. Wczoraj pod warszawskim ratuszem odbył się protest przeciwników tej inicjatywy. Mirosław Skowron ("Super Express"), Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie") i Karolina Zioło-Pużuk (Centrum Daszyńskiego) dyskutowali na temat edukacji seksualnej w szkołach, adopcji dzieci przez pary LGBT, a także omawiali bieżące tematy polityczne.
Audio
  • 19.03.2019 Debata Poranka. Karta LGBT, edukacja seksualna, Koalicja Europejska
Warszawski Protest Rodzin przeciwko podpisanej przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego Deklaracji LGBT Plus
Warszawski Protest Rodzin" przeciwko podpisanej przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego Deklaracji LGBT PlusFoto: PAP/Marcin Obara

Deklarację na rzecz społeczności osób homoseksualnych, biseksualnych i transseksualistów podpisał w lutym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W dokumencie zobowiązał się między innymi do wspierania działań na rzecz edukacji seksualnej zgodnej ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia. 

- Wszyscy rodzice pytają, o co chodzi z kartą LGBT, ale niektórzy wyrażają też spore obawy. Podstawowy kłopot, który się pojawił, to był brak informacji, czego dotyczą te regulacje - powiedziała Karolina Zioło-Pużuk (Centrum Daszyńskiego). Mówiła też o funkcji "latarnika", która ma pojawić się w szkołach. Zaznaczyła, że "latarnik" ma być osobą, która "będzie w stanie po prostu rozmawiać" z osobą, która zmaga się z kłopotem czy podejrzewa, że może być homoseksualna. - Nie wszyscy rodzice chcą z dziećmi rozmawiać na te tematy i nie wszyscy potrafią na nie rozmawiać - mówiła na antenie PR24.

Zdaniem Mirosława Skowrona ("Super Express") postulaty dotyczące LGBT pojawiały się w polskiej polityce od lat 90. Jego zdaniem takie hasła były mniej nośne, ponieważ nie było wtedy otwartych homoseksualistów wśród polskich polityków. Publicysta mówił też o definicji małżeństwa w Konstytucji RP. - Jest tam zapisane tylko to, że szczególną opieką darzy się rodzinę złożoną z mężczyzny i kobiety, natomiast nie ma zakazu legalizacji tzw. małżeństw homoseksualnych. Jeżeli do tego dojdzie, nie wyobrażam sobie sędziego, który będzie mógł powstrzymać pierwsze decyzje o adopcjach - powiedział.

Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie") powiedział, że "karta LGBT i »latarnicy« w szkołach to pierwszy krok do całej reszty". - Lewica doskonale wie, że chodzi o edukację. To jest podstawa - mówił. W kwestii edukacji seksualnej jest zdania, że przekłada się to na "konkretne stanowiska, projekty do wygrania, pieniądze do zarobienia". - Jeżeli będziemy mieli kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy będą żyli z tego, że walczą o pewien światopogląd, to prędzej czy później to da efekt. Dlatego też jest taki atak na katechezy w szkołach. To druga strona tego samego medalu i tej samej diagnozy - powiedział na antenie PR24 publicysta.

Więcej w całej audycji, w której mowa była również o listach Koalicji Europejskiej w wyborach do PE.

"Debatę poranka" prowadziła Dorota Kania.

Polskie Radio 24/msze

--------------------------

Data emisji: 19.03.2019

Godzina emisji: 8.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Przeszarżowali, jeśli chodzi o wojnę ideologiczną w Warszawie". Tomasz Rzymkowski ws. deklaracji LGBT+

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 09:26
- Po konwencji PiS nastąpiło totalne wycofanie się z założeń deklaracji LGBT+ przez przedstawicieli władz Warszawy, przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego i jego zastępcę Pawła Rabieja. Zaczęli nagle zaprzeczać temu, co przez dwa tygodnie twierdzili - powiedział w radiowych "Sygnałach dnia" poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka o wyborach do PE: "To PiS narzuca tematy kampanii"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 11:41
Kampania wyborcza do europarlamentu nabiera tempa. - Były targi, jednoczenia. Teraz czas wyjść do ludzi z ofertą. Jestem ciekawy, co z tego kotła wyskoczy? Kto postawi się mocnym kandydatom PiS? - pytał w Debacie Poranka Tomasz Żółciak z z "Dziennika Gazety Prawnej". W audycji udział wzięli ponadto: Cezary Krysztopa z "Tygodnika Solidarność" oraz Mirosław Skowron z "Super Expressu".
rozwiń zwiń