X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Strajk nauczycieli 2019. Kto na nim straci, a kto zyska? Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 10:13
- Na proteście nauczycieli mogą stracić mniejsze ugrupowania jak Wiosna czy Kukiz'15, które nie umieją się odnaleźć w tej sytuacji - mówił w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński z "Polski The Times". Sprawę komentowali również Łukasz Warzecha z tygodnika "Do Rzeczy" oraz Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". 
Audio
  • 12.04.19 Łukasz Warzecha, Tomasz Sakiewicz i Agaton Koziński o strajku nauczycieli
W Poznaniu odbyła się. manifestacja, będąca wyrazem solidarność z protestującymi nauczycielami
W Poznaniu odbyła się. manifestacja, będąca wyrazem solidarność z protestującymi nauczycielami Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

W poniedziałek rozpoczął się zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych strajk w szkołach. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej "Solidarności". Biorą w nim też udział nauczyciele niezrzeszeni w związkach.

O proteście nauczycieli mówili w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", Agaton Koziński z "Polski The Times" i Łukasz Warzecha z tygodnika "Do Rzeczy". - Pod warstwą żądań płacowych jest jeszcze warstwa frustracji związana z pozycją nauczyciela również wobec rodziców. Ale ten protest niczego nie zmieni, a jego skutki będą przeciwne - ocenił Warzecha. 

Agaton Koziński był pytany o to, jaki wpływ strajk nauczycieli ma na politykę. - Notowania ugrupowań politycznych nie drgnęły. Mogą natomiast na tym stracić mniejsze ugrupowania jak Wiosna czy Kukiz'15, które nie umieją się odnaleźć w tej sytuacji. Poza tym politycznie strajk jest całkowicie neutralny - podsumował Koziński. 

Tomasz Sakiewicz odniósł się natomiast do ewentualnej mobilizacji społeczeństwa jeśli chodzi o poparcie dla trwającego protestu w oświacie. - Jeżeli Platforma Obywatelska podejmie decyzję, że włącza się w demonstracje uliczne, to sam aparat Platformy wystarczy, żeby zrobić wrażenie dużego poparcia. Pytanie, czy zechcą taką taktykę zastosować. Moim zdaniem poparcie dla tego protestu będzie szybko malało - stwierdził redaktor naczelny "Gazety Polskiej".  

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Stanisław Janecki.

PR24/kad

____________________ 

Data emisji: 12.04.2019

Godzina emisji: 8.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak