X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Debata poranka". Robert Biedroń przyjmie mandat europosła

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 09:46
Robert Biedroń jednak przyjmie mandat europosła, mimo wcześniejszych zapowiedzi o rezygnacji i starcie w wyborach do polskiego parlamentu. Na ten temat oraz o szansach partii Wiosna w jesiennych wyborach dyskutowali w Polskim Radiu 24: dr Karolina Zioło-Pużuk z Centrum Daszyńskiego, Mirosław Skowron z "Super Expressu" oraz Jarosław Wydra z Radia Warszawa.
Audio
  • 10.06.19 Debata poranka: Mirosław Skowron, Karolina Zioło-Pużuk i Jarosław Wydra
Lider partii Wiosna Robert Biedroń
Lider partii Wiosna Robert Biedroń Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

W styczniu br. Robert Biedroń w TVN24 powiedział, że wystartuje w wyborach do PE, ale prawdopodobnie nie przyjmie nawet mandatu i wystartuje do polskiego parlamentu. W poniedziałek lider Wiosny był pytany, czy odda zdobyty w wyborach mandat eurodeputowanego. 

- Nie widzę żadnego powodu, żebym dzisiaj miał oddawać mandat. 100 tys. osób w Warszawie na mnie zagłosowało, licząc na to, że zostanę eurodeputowanym i w momencie, kiedy zostanę wybrany na posła czy senatora, zależy gdzie będę startował, ten mandat automatycznie wygaśnie - powiedział Biedroń. 

Dr Karolina Zioło-Pużuk z Centrum Daszyńskiego powiedziała na antenie Polskiego Radia 24, że "zmiana stanowiska Roberta Biedronia w sprawie mandatu do Parlamentu Europejskiego może wynikać z faktu, że ta kampania miała być testem dla Wiosny i ten test nie wypadł tak, jak powinien. Pokazuje to, że w polityce nie ma co składać obietnic bez pokrycia. Niespełnienie tej obietnicy może dużo go kosztować - stwierdziła Zioło-Pużuk.

- Gdyby zabrakło partii Wiosna na polskiej scenie politycznej, to dla wielu jej wyborców bliżej byłoby do Koalicji Europejskiej niż do partii Razem pod względem programu gospodarczego - dodała.

Mirosław Skowron z "Super Expressu" przyznał, że "SLD raczej zostanie w Koalicji Obywatelskiej i nie powstanie blok lewicowy, co nie jest dobre". - W każdym kraju powinna istnieć wyrazista lewicowa partia. System dwupartyjny to ograniczanie polityki, ludzie powinni mieć wybór i głosować nie tylko przeciw komuś, do czego ten system skłania - powiedział gość Polskiego Radia 24.

- Na lewicy najsprawniejszym graczem jest Włodzimierz Czarzasty, który do jesieni może rozegrać partię Wiosna. Robert Biedroń cieszył się w wieczór wyborczy, bo będzie zarabiał ok. 80 tys. zł miesięcznie, wliczając dodatki. Jeśli ma się do wyboru ciężką pracę w polskim parlamencie lub w Parlamencie Europejskim, to wybrał osobistą wygodę. Moim zdaniem Robert Biedroń pójdzie po prośbę do Grzegorza Schetyny. Włodzimierz Czarzasty chce, aby to SLD był główną partią lewicy. Robert Biedroń i Wiosna nie są mu do niczego potrzebni - mówił Mirosław Skowron.

Jarosław Wydra z Radia Warszawa stwierdził, że "Wiosna ma szanse w jesiennych wyborach, jeśli utworzy koalicję z SLD, jednak Koalicja Europejska ma pewne miejsce w parlamencie, zatem SLD raczej nie podejmie ryzyka". - Robert Biedroń na jesieni może być odsunięty na bok w polityce i ma tego świadomość, stąd zmiana zdania ws. mandatu europosła - powiedział dziennikarz.

- Triumf Roberta Biedronia w wieczór wyborczy był zaklinaniem rzeczywistości. Robert Biedroń nie odda mandatu europosła, a z jego punktu widzenia to rozsądne, jeśli Wiosna nie przekroczy progu wyborczego, to pożegna się polityką na cztery lata - dodał Jarosław Wydra.

Więcej tematów w całej audycji.

Debatę prowadziła Dorota Kania.

Polskie Radio 24/dn

-------------------------

Data emisji: 11.06.2019

Godzina emisji: 8.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata Poranka. Kontrowersje wokół finansowania formacji Roberta Biedronia

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 09:46
- Zabawne jest to, że partie startujące z narracją nowości wystarczy trochę "podrapać" i okazuje, że nowość jest przeterminowana - powiedział w Debacie Poranka Dawid Wildstein z TVP, odnosząc się do publikacji portalu PolskieRadio24.pl, dotyczących kontrowersji wokół finansowania formacji Roberta Biedronia. W Polskim Radiu 24 sprawę komentowali również Piotr Cywiński z "Sieci" i Kacper Rogacin z "Polski The Times". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Biedroń: nie staramy się o "stołki". Chcemy załatwiać konkretne rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 10:10
– Wielu straszyło, że Wiosna to rozbijanie opozycji i szkodzenie demokracji. Nasze nadejście uzupełnia ofertę. To rzeczywisty i odważny program – mówił w Polskim Radiu 24 Robert Biedroń, lider Wiosny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Śmiszek (Wiosna): zawsze staliśmy po stronie praw człowieka i wykluczonych

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 16:47
- Jeśli Platforma Obywatelska mówi dużo o praworządności, Trybunale Konstytucyjnym, prawach kobiet, prawach mniejszości, rozwiązaniach socjalnych, to my pytamy o ich wiarygodność - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Śmiszek z partii Wiosna, lider listy partii w okręgu dolnośląsko-opolskim.
rozwiń zwiń