X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Debata poranka". O nowym ministrze edukacji i nauki

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 10:01
- Ustrój uczelni wyższych i regulacje między uczelniami a ministrem edukacji i nauki są skonstruowane tak, że szef resortu ma dosyć ograniczony wpływ na to, co się dzieje na konkretnych uczelniach - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego. Gośćmi audycji byli także Sebastian Kożuszek z "Gazety Polskiej" i Jerzy Mosoń z Fundacji FIBRE. 
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: PAP/Leszek Szymański

Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim powołał Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki. 

Według polityków opozycji nowy szef resortu miałby rzekomo wpływać poprzez "skrajnie prawicową ideologię" na to, co się dzieje na uczelniach i w szkołach. Zdaniem Sebastiana Gajewskiego wpływ ministra na placówki edukacyjne jest "dosyć ograniczony" obowiązującymi przepisami. 

czarnek pap arch 1200 .jpg
Przemysław Czarnek oficjalnie ministrem. Prezydent powołał go na szefa resortu edukacji i nauki

- Ustrój uczelni wyższych i regulacje między uczelniami a ministrem edukacji i nauki są skonstruowane tak, że szef resortu ma dosyć ograniczony wpływ na to, co się dzieje na konkretnych uczelniach - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Gajewski. 

Czytaj także: 

W jego opinii "Przemysław Czarnek w rządzie ma być politykiem PiS równoważącym polityków Solidarnej Polski, którzy do tej pory funkcjonowali jako rycerze konserwatywnego systemu wartości, a przynajmniej w ten sposób się przedstawiali".

W audycji mówiono także o epidemii koronawirusa. Według Jerzego Mosonia "rząd mógł lepiej przygotować się do drugiej fali epidemii". - Było wiadomo, że ona nastąpi. Jeżeli ktoś jest zaskoczony liczbą przypadków, to znaczy, że nie jest profesjonalistą. Budowa na szybko szpitala polowego bardzo źle świadczy o przygotowaniach - zaznaczył gość PR24. 


Posłuchaj
21:33 _PR24_AAC 2020_10_19-08-36-01.mp3 Komentarz publicystów do bieżących wydarzeń politycznych i społecznych (Debata poranka)

Maciej Kożuszek z kolei podkreślił, że "organizacja szpitala polowego na Stadionie Narodowym jest słuszna".  - Ale należy zadać pytanie: czy takich i podobnych działań nie należało podjąć wcześniej? Czy nie można było przygotować służby zdrowia przynajmniej trochę lepiej? - skomentował publicysta. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata poranka"
Prowadzi: Mirosław Skowron
Goście: Maciej Kożuszek, Sebastian Gajewski, Jerzy Mosoń 
Data emisji: 19.10.2020
Godzina emisji: 8.35

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Nalaskowski: minister Czarnek jest gwarantem dla uczonych, że będą mogli uprawiać naukę wolną od ideologii

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 14:36
-  Prof. Przemysław Czarnek jest markowym badaczem. Buntować będą się ci, którzy są bezpośrednio zaangażowani - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Aleksander Nalaskowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 
rozwiń zwiń