more_horiz

Mateusz Wyrwich: w Parlamencie Europejskim powstał silny obóz przeciwników Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 10:20
- Polska jest krajem, który zyskuje coraz większe znaczenie i coraz mocniejszą pozycję. Niektóre kraje Unii Europejskiej, jak Niemcy, Francja czy Holandia, czują się tym zagrożone - wskazywał na antenie Polskiego Radia 24 Mateusz Wyrwich ("Niedziela").
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: symbiot/ Shutterstock

W "Debacie Poranka" Polskiego Radia 24 dyskutowali Wojciech Biedroń ("Sieci"), Dariusz Grzędziński ("Wprost") i Mateusz Wyrwich ("Niedziela"). Jednym z głównych tematów rozmowy był Fundusz Odbudowy, jego ratyfikacja, antypolskie siły w Parlamencie Europejskim i pozycja Solidarnej Polski w Zjednoczonej Prawicy.

Posłuchaj
22:14 _PR24_AAC 2021_03_10-08-36-14.mp3 Wyrwich: w Parlamencie Europejskim powstał silny obóz przeciw Polsce (Debata Poranka)

- W Parlamencie Europejskim jest bardzo silny obóz przeciwko Polsce, z polską opozycją na czele. Cechują ich kłamstwa, manipulacja i chęć zablokowania wszelkich funduszy europejskich dla naszego kraju - zwracał uwagę Mateusz Wyrwich.

komisja europejska free shutter 1200.jpg
"Pomijanie zasady samostanowienia państw". Jałowiczor o powiązaniu funduszy unijnych z praworządnością

"Solidarna Polska zwraca uwagę na zagrożenia"

Wojciech Biedroń wskazywał, że nieprawdą jest, jakoby Solidarna Polska nie chciała pieniędzy w ramach Funduszu Odbudowy. - Solidarna Polska zwraca uwagę na zagrożenia wynikające z podpisania dokumentu w obecnej formie. Po wczorajszej wypowiedzi Jourovej Zbigniew Ziobro może powiedzieć: "a nie mówiłem" - tłumaczył.

- Wszystkie zapewnienia, że fundusz nie będzie powiązany z kwestiami ideologicznymi, co jest niezwykle groźne dla polskiego społeczeństwa, okazały się bajkami. Niedopuszczalne jest pozatraktatowe wpływanie na politykę wewnętrzną jakiegokolwiek kraju UE - dodał publicysta.

Czytaj także:

Dariusz Grzędziński zwracał uwagę na to, że jeśli Solidarna Polska sprzeciwiłaby się ratyfikacji Funduszu Odbudowy, mogłoby dojść do "zjednoczenia" Zjednoczonej Prawicy z opozycją. - Upór Zbigniewa Ziobro może nie mieć wpływu na przebieg głosowania - mówił.

- Solidarna Polska w ostatnich miesiącach pokazała, że jeżeli jest okazja na to, aby uszczypnąć premiera Mateusza Morawieckiego i zaznaczyć swoją odrębność w ramach koalicji rządzącej, to Zbigniew Ziobro z takiej szansy korzysta - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania debaty.

* * *

Audycja"Debata poranka"

Prowadził: Dorota Kania

GościeWojciech Biedroń ("Sieci"), Dariusz Grzędziński ("Wprost"), Mateusz Wyrwich ("Niedziela")

Data emisji: 10.03.2021

Godz. emisji: 8.35

ks

Zobacz także

Zobacz także