more_horiz

Jerzy Mosoń o ustawie medialnej: prawdopodobnie zatrzyma ją Senat

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 09:15
- Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że, mówiąc kolokwialnie, "przepchnięcie" ustawy o lex TVN jest prawie niemożliwe - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń z Fundacji FIBRE. Gośćmi audycji byli także Mariusz Gierej z portalu mPolska24.pl i Piotr Grzybowski z Tygodnika Katolickiego "Niedziela".
platforma opozycja free tt platformaorg 663.jpg
"Stała się paliwem do antyrządowych wystąpień". Reginia-Zacharski o ustawie medialnej

- Zastanawiam się nad tą fundamentalną kwestią, a mianowicie, po co w tym momencie taką dużą dyskusję rozpoczęto w opinii publicznej - powiedział Piotr Grzybowski. - Oczywiście jest jedna formalna kwestia, a mówiąc wprost, koniec czy nowa koncesja dla telewizji, natomiast ja ten temat chcę widzieć szerzej - wskazał.

Posłuchaj
21:47 PR24_mp3 2021_08_16-08-36-00.mp3 Piotr Grzybowski: koncesja dla TVN-u omija tę formalną kwestię związaną z własnością (Polskie Radio 24)

- Jest jakaś dysfunkcja tej przyznanej koncesji dla TVN-u, która zarówno omija tę formalną kwestię związaną z własnością, jak i w konsekwencji przyznaną koncesją, która z kolei omija ustawę o Radiofonii i Telewizji i zakładam, że to miał być jakiś element uporządkowania - podkreślił. 

Mariusz Gierej z portalu mPolska.pl zauważył z kolei, że "jeżeli popatrzymy na sytuację, którą mamy w tej chwili w Sejmie i w polityce polskiej, to nie mówimy na przykład o tym, że jest rekonstrukcja rządu, czy jest lub będzie większość". - My mówimy o lex TVN - podkreślił. 

- Można by więc powiedzieć, że jest to mistrzostwo świata, jeśli chodzi o zmianę spojrzenia przez społeczeństwo na te kłopoty, które są w koalicji rządzącej - zaznaczył. - To chyba zostało trochę tak poprowadzone - dodał.

- Chyba każdy, kto ma elementarną wiedzę na temat procesu legislacyjnego w Polsce, zdaje sobie sprawę z tego, że mówiąc kolokwialnie "przepchnięcie" ustawy o lex TVN jest prawie niemożliwe - podkreślił natomiast Jerzy Mosoń z Fundacji FIBRE.

- Po pierwsze prawdopodobnie zostanie ona zatrzymana w Senacie, a jeśli nawet Sejm będzie próbował przyjąć mimo wszystko tę ustawę, to będzie trzeba zgromadzić 2/3 głosów, a to jest praktycznie w tym układzie partyjnym i poparcia dla pomysłów Jarosława Kaczyńskiego niemożliwe - zaznaczył. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Debata Poranka

Prowadzący: Mirosław Skowron

Goście: Jerzy Mosoń (Fundacja FIBRE), Piotr Grzybowski (Tygodnik Katolicki "Niedziela"), Mariusz Gierej (portal mPolska24.pl)

Data emisji: 16.08.2021

Godzina emisji: 8.35

jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem