more_horiz

Tusk kwestionuje wyniki wyborów? Kosiński: nie potrafi wyjść z butów opozycji totalnej

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2022 09:48
- Donald Tusk liczył, że jego powrót z Brukseli wywoła burzę, a tak naprawdę PO zyskała ledwie kilka procent. Jego wypowiedzi są formą politycznej desperacji i populizmu. Nie potrafi wyjść z butów opozycji totalnej - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Mateusz Kosiński. Gośćmi byli również Bogumił Łoziński i Adam Borowski. 
Audio
  • Adam Borowski, Mateusz Kosiński i Bogumił Łoziński gośćmi Stanisława Janeckiego (Debata poranka)
W trakcie spotkania z mieszkańcami Jaktorowa na Mazowszu Donald Tusk został zapytany o wybory prezydenckie z 2020 roku. W odpowiedzi na to pytanie lider Platformy Obywatelskiej stwierdził, że gdyby wybory wówczas były uczciwe w ujęciu prawnym, to prezydentem zostałby Rafał Trzaskowski.
Zdaniem Mateusza Kosińskiego mamy do czynienia z zabiegiem marketingowym. - Problem w tym, że jest błędny. Taktyka ulica i zagranica z 2015 roku poniosła spektakularną porażkę. Wybory samorządowe, europejskie, samorządowe i prezydenckie pokazały, że "totalniactwo" się nie opłaca. Donald Tusk liczył, że jego powrót z Brukseli wywoła burzę, a tak naprawdę PO zyskała ledwie kilka procent. To forma politycznej desperacji i populizm. Donald Tusk nie potrafi wyjść z butów opozycji totalnej - powiedział publicysta. 
Bogumił Łoziński podkreślił, że Donald Tusk jest postacią groteskową. - Po powrocie z Brukseli przyjął założenie, że nic się nie zmieniło przez siedem lat rządów PiS. Sposób funkcjonowania w polityce, żeby wzbudzać wojnę, podniósł do potęgi. Zabiera głos na każdy temat, a na większości z nich się nie zna. Idzie po bandzie, jego zapowiedzi wyprowadzenia z urzędu prezesa NBP to ekstremizm polityczny, przekracza poziom debaty w ramach demokracji - tłumaczył. 
- Człowiek bezradny coraz ostrzej reaguje. W Polsce nie ma rewolucyjnej atmosfery. Chodzi mu o to, aby doprowadzić ją do wrzenia - podsumował Adam Borowski.
Posłuchaj
21:34 PR24 2022_08_12-08-36-13.mp3 Adam Borowski, Mateusz Kosiński i Bogumił Łoziński gośćmi Stanisława Janeckiego (Debata poranka)
 
Dwa lata temu odbyły się wybory prezydenckie. Przy ich przeprowadzeniu nie zabrakło zamieszania. Wybór nowej głowy państwa miał się odbyć w maju, lecz ostatecznie głosowanie zostało przeprowadzone w lipcu. Korzystając z tego zamieszania Koalicja Obywatelska postanowiła podmienić swojego kandydata. W ten sposób Małgorzata Kidawa-Błońską została zastąpiona przez Rafała Trzaskowskiego.
***

AudycjaDebata poranka

Prowadziła: Stanisław Janceki

Goście: Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny"), Adam Borowski, Mateusz Kosiński (Tysol.pl)

Data emisji: 12.08.2022

Godzina emisji: 8.36

PR24

Zobacz także

Zobacz także