Grzegorz Baran o kierowcach seniorach i jeździe autem w trudnych warunkach
Gościem „Magazynu Motoryzacyjnego” był Grzegorz Baran, dziesięciokrotny uczestnik Rajdu Dakar. Zmotoryzowanym słuchaczom Polskiego Radia 24 podpowiadał, jak sobie radzić w trudnych warunkach drogowych. Mówił również o znaczeniu dobrej kondycji u dojrzałych kierowców, która pozwala unikać błędów wynikających z przemęczenia i braku koncentracji, szczególnie podczas dłuższych podróży.
2017-01-14, 16:57
Posłuchaj
Według badań kierowcy, którzy ukończyli 60. rok życia stanowią większe zagrożenie na drogach, niż osoby po spożyciu alkoholu. Statystycznie powodują również więcej wypadków. W tej sytuacji pojawiły się już nawet specjalne ośrodki szkolące kierowców seniorów.
– Jeżeli zadbamy o naszą kondycję fizyczną i psychiczną to będziemy lepiej się czuli. Wsiadając do samochodu musimy zostawić z boku nasze rodzinne sprawy. Powinniśmy skupić się na czekającej nas trasie. Maksymalna koncentracja potrzebna jest przede wszystkim właśnie kierowcom seniorom, bo wiadomo, że wraz z wiekiem spada jej poziom – powiedział Grzegorz Baran, kierowca 60 plus.
Ponadto w audycji rozmowa z Damianem Śmigielskim, mechanikiem, blogerem i dziennikarzem motoryzacyjnym, na temat zakupu używanych samochodów z automatyczną skrzynią biegów.
„Magazyn Motoryzacyjny” prowadził Mariusz Gzyl.
REKLAMA
Polskie Radio 24/db
Magazyn Motoryzacyjny w Polskim Radiu 24
____________________
Data emisji: 14.01.2017
REKLAMA
Godzina emisji: 15.15
REKLAMA