Piłkarska LM - remis obrońców trofeum z Tottenhamem

Broniący trofeum Real Madryt zremisował u siebie z Tottenhamem Hotspur 1:1 w najciekawszym wtorkowym meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Porażek doznały drużyny z polskimi piłkarzami w składach - AS Monaco Kamila Glika i Napoli Piotra Zielińskiego.

2017-10-18, 19:48

Piłkarska LM - remis obrońców trofeum z Tottenhamem
Radość Cristiano Ronaldo po zdobyciu wyrównującej bramki w meczu grupy H Ligi Mistrzów Real Madryt - Tottenham Londyn.Foto: PAP/EPA/BALLESTEROS

Posłuchaj

18.10.2017 Magazyn Sportowy: wyniki 3. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów.
+
Dodaj do playlisty

W drugim meczu tej grupy H Borussia Dortmund, bez kontuzjowanego Łukasza Piszczka, niespodziewanie tylko zremisowała na Cyprze z APOEL Nikozja 1:1. Te zespoły również mają identyczną liczbę punktów i bilans bramek i tracą do prowadzącej dwójki sześć „oczek”.

Casillas był tylko rezerwowym we wtorek w barwach FC Porto. Jego zespół przegrał na wyjeździe z wicemistrzem Niemiec RB Lipsk 2:3 w grupie G. W drugim spotkaniu AS Monaco, w barwach którego cały mecz rozegrał Kamil Glik, przegrał u siebie z Besiktasem Stambuł 1:2. Turecki klub prowadzi w tabeli z kompletem zwycięstw, drugi jest RB Lipsk z czterema punktami. Porto ma trzy, a Monaco - jeden punkt.

Ciekawie było też w grupie F, w której zmierzyli się ze sobą liderzy ekstraklas Anglii - Manchester City oraz Włoch - Napoli. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem „The Citizens” 2:1, ale goście zmarnowali w pierwszej połowie rzut karny - strzał Belga Driesa Mertensa obronił brazylijski bramkarz Ederson. W barwach Napoli cały mecz rozegrał Piotr Zieliński, a zabrakło kontuzjowanego Arkadiusza Milika.

Manchester City, który odniósł dziesiąte kolejne zwycięstwo licząc wszystkie rozgrywki, prowadzi w tabeli z kompletem wygranych, a Napoli jest na trzecim miejscu z trzema punktami. Na drugą pozycję awansował Szachtar Donieck - 6 pkt, który pokonał w Rotterdamie Feyenoord 2:1. Zespół z Holandii nie zdobył jeszcze punktu i jest ostatni.

REKLAMA

W grupie E aż siedem bramek zdobył Liverpool w wyjazdowym spotkaniu z mistrzem Słowenii NK Maribor. 7:0 to najwyższe zwycięstwo angielskiego klubu na stadionie rywala w historii Ligi Mistrzów. „The Reds” objęli prowadzenie w tabeli - mają pięć punktów i bilans bramek 10-3.

Na drugie miejsce awansował Spartak Moskwa. Ma jednakową jak Liverpool liczbę punktów, siedem strzelonych i trzy stracone gole. Mistrz Rosji niespodziewanie wysoko pokonał u siebie mającą cztery „oczka” Sevillę 5:1. Tabelę z jednym punktem zamyka Maribor.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Krzysztof Kuzak.

REKLAMA

Polskie Radio 24/IAR/PAP

____________________

Więcej Sportu w Polskim Radiu 24

Data emisji: 18.10.2017

Godzina emisji: 19:35


REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej