more_horiz

KSW 46: Mateusz Gamrot mistrzem dwóch kategorii wagowych, Khalidov kończy karierę

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 20:17
Mamed Khalidov przegrał z Tomaszem Narkunem podczas gali KSW 46 i zakończył karierę. - Mamed jest legendą i fenomenem w tym, co zrobił - mówił w Polskiem Radiu 24 Mateusz Gamrot, który w Gliwicach pokonał Japończyka Klebera Koike Erbsta i został mistrzem organizacji w wadze piórkowej.
Audio
Mamed Khalidov zakończył karierę
Mamed Khalidov zakończył karierę Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Tym samym Polak został pierwszym mistrzem w dwóch kategoriach wagowych jednocześnie. Wcześniej został czempionem w kategorii lekkiej.

- Khalidov stworzył coś niesamowitego dla całego polskiego MMA i Federacji KSW. Wiele razy na nim się wzorowałem. Wielkie ukłony za całą karierę - dodał Mateusz Gamrot.

W innej walce Marian Ziółkowski pokonał zdecydowanie na punkty Grzegorza Szulakowskiego. Dla "Golden Boya" była to pierwsza wygrana w największej polskiej federacji MMA.

- Mamed jest ikoną tego sportu, wyróżniała go technika. Nie do końca wierzę, że go nie będzie. Mam nadzieję, że to nie jest ostateczna decyzja - mówił Marian Ziółkowski. 

Galę KSW 46 w Arenie Gliwice obejrzał komplet 15 tysięcy widzów. Następna gala federacji odbędzie się w marcu w Gdańsku, a w jednym ze starć głównych Mariusz Pudzianowski zmierzy się z debiutantem w KSW, byłym mistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów, Szymonem Kołeckim.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem "Magazynu Sportowego" był Andrzej Janisz.

Data emisji: 3.12

Goidzina emisji: 19.37

PR24

Zobacz więcej na temat: Sporty walki SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak