more_horiz

Zbliża się początek sezonu Formuły 1. Ekspert: jestem pełen szacunku i uznania dla tego, co zrobił Robert

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 21:44
Setki dziennikarzy i tłumy kibiców pojawiły się w Warszawie na spotkaniu z Robertem Kubicą dotyczącym jego powrotu do startów w Formule 1. Polak 17 marca wystąpi w wyścigu F1 po raz pierwszy po ponad ośmioletniej przerwie. – Dzięki swojej ogromnej determinacji, upartości i mądrości Robert sprawił, że wrócił do rywalizacji – zwrócił uwagę Andrzej Borowczyk, dziennikarz motoryzacyjny Polsatu Sport.
Audio
  • 29.01.19 Andrzej Borowczyk: „Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że dzięki Robertowi zainteresowanie F1 znowu w Polsce wzrośnie (…)”.
Prezes zarządu PKN ORLEN Daniel Obajtek (P) i Robert Kubica podczas konferencji prasowej, dotyczącej wspólnych planów na rok 2019
Prezes zarządu PKN ORLEN Daniel Obajtek (P) i Robert Kubica podczas konferencji prasowej, dotyczącej wspólnych planów na rok 2019Foto: PAP/Leszek Szymański

We wtorek w roli głównej, obok Roberta Kubicy, pojawił się prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. To właśnie polski koncern od nowego sezonu będzie jednym ze sponsorów Williamsa, zespołu, którego barwy reprezentuje kierowca z Krakowa. – Po raz pierwszy w Formule 1 tak znakomity sportowiec, jak Robert Kubica, będzie jeździł w kasku z logo Orlenu. Jednak oprócz niego będzie również na nim biało czerwona flaga – stwierdził Obajtek.

W czasie konferencji Robert Kubica zwrócił się do kibiców, którym podziękował za wsparcie, jakiego doświadczył z ich strony w trudnych chwilach. Wspomniał również o swoich przygotowaniach do rozpoczynającego się w marcu sezonu.

– Zobaczenie polskich flag na trybunach jest naprawdę czymś fajnym. Doceniam to, że za mną podążają i towarzyszą w czasie moich startów. Teraz skupiam się na tym, by jak najlepiej przygotować się do zbliżających się zmagań. Bolid jest w końcowej fazie produkcji. Po raz pierwszy wyjedziemy nim na tor w drugiej połowie lutego podczas oficjalnych testów w Barcelonie. Dopiero tam poznamy swoją siłę. Czuję, że jestem dobrze przygotowany do sezonu – powiedział kierowca.

Andrzej Borowczyk, podkreślił, że powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 jest czymś nadzwyczajnym. "Nie wiem, czy wszyscy zdają sobie sprawę z tego, co się stało" – zaznaczył.

– Podczas konferencji wymieniłem trzy nazwiska: Lauda, Mayer i właśnie Kubica. Uważam, że są to ludzie będący na absolutnym topie jeżeli chodzi o powroty. Jestem pełen szacunku i uznania dla tego, co zrobił Robert. Jest to coś wyjątkowego. Nie da się ukryć, że mógł to uczynić dzięki pomocy i mądrym ruchom biznesowym  ze strony Orlenu – dodał ekspert.

Ponadto w audycji nie zabrakło przeglądu najważniejszych informacji sportowych dnia.

"Magazyn Sportowy" prowadził Adam Malecki.

IAR/Polskie Radio 24/db

-------------------------------

Data emisji: 29.01.2019

Godzina emisji: 19.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Jermakow: Robert pokazał, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 20:24
Zapadła decyzja, na którą polscy kibice czekali osiem długich lat. Robert Kubica wraca na tory Formuły 1. Polak podpisał kontrakt z Williamsem i stał się bohaterem jednego z największych powrotów w dziejach sportu – To piękna ludzka historia, która pokazuje, że determinacja, siła, upór i dążenie do celu mogą sprawić, że niemożliwe staje się czymś realnym – powiedział Maciej Jermakow, komentator Formuły 1 w telewizji Eleven Sports.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKN Orlen i Robert Kubica zapowiadają owocną współpracę. "Chodzi o to, by zaistnieć w Formule 1"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 13:41
W zbliżającym się wielkimi krokami nowym sezonie Formuły 1 polski koncern PKN Orlen będzie jednym z najważniejszych sponsorów Williamsa, w którego barwach zobaczymy Roberta Kubicę. - Musimy budować siłe marki, jesteśmy zangażowani w sporty motoryzacyjne i nie zejdziemyt z tej ścieżki - mówił prezes koncernu Daniel Obajtek.
rozwiń zwiń