more_horiz

Łukasz Jurkowski: chcę sobie jeszcze coś udowodnić

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 20:16
- Ta walka będzie odpowiedzią na to, czy w wieku 38 lat jestem jeszcze w stanie rywalizować na najwyższym poziomie - mówił w rozmowie z Polskim Radiem 24 Łukasz Jurkowski. Zawodnik MMA po ponad rocznej przerwie znów stanie do walki podczas gali KSW.
Audio
  • 11.03.19 Łukasz Jurkowski: chcę sobie jeszcze coś udowodnić
Łukasz Juras Jurkowski
Łukasz "Juras" JurkowskiFoto: Facebook.com/Łukasz Jurkowski

Łukasz Jurkowski profesjonalną karierę zakończył w 2011 roku, po porażce z Finem Tonim Valtonenem. Jego rozbrat z mieszanymi sztukami walki i federacją KSW trwał sześć lat. W 2017 roku, podczas gali KSW 39: Koloseum, wrócił do sportu i od razu pokonał Kameruńczyka Rameau Thierry'ego Sokoudjou. W ubiegłym roku natomiast Jurkowski nie sprostał reprezentującemu Niemcy Martinowi Zawadzie. 

27 kwietnia, na gali KSW 48 w Lublinie, popularny "Juras" stanie naprzeciwko Stjepana Bekavaca. - Ta walka będzie odpowiedzią na to, czy w wieku 38 lat jestem jeszcze w stanie rywalizować na najwyższym poziomie - mówił Łukasz Jurkowski. - Mam jeszcze sportową ambicję, by sobie coś udowodnić. Chcę też dać ludziom trochę "funu" - wskazywał gość PR24. 

Pojedynek z Bekavacem będzie dla Jurkowskiego okazją do rewanżu. Chorwat w 2005 roku pokonał polskiego zawodnika.

- To ciekawa historia (...). Bekavac mówi, że mnie znokautował, a to kompletna bzdura. Przegrałem tamten pojedynek przez kontuzję - podkreślał "Juras", zaznaczając jednak, że najważniejszą sprawą jest najbliższy walka i to na niej obecnie skupia swoją uwagę.

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Andrzej Janisz. 

Polskie Radio 24/zz

------------------------------

Data emisji: 11.03.19 

Godzina emisji: 19.40

Zobacz więcej na temat: MMA Sporty walki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KSW 48: gala w Lublinie, do gry wraca legenda polskiego MMA

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 13:50
Organizatorzy oficjalnie potwierdzili miejsce i datę 48. gali KSW. 27 kwietnia w Lublinie kibice będą mogli zobaczyć w klatce wyjątkowo zasłużonego dla polskiego MMA zawodnika.
rozwiń zwiń