Magazyn sportowy. El. ME 2020: Polska nie dała szans Izraelowi

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 21:24
Reprezentacja Polski pokonała Izrael 4:0 (1:0) w meczu 4. kolejki eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Bramki strzelali Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski, Kamil Grosicki oraz Damian Kądzior. Biało-czerwoni mają na koncie komplet zwycięstw i z przewagą pięciu punktów zdecydowanie prowadzą w tabeli grupy G.
Audio
Zawodnicy reprezentacji Polski dziękują kibicom za doping po wygranym meczu
Zawodnicy reprezentacji Polski dziękują kibicom za doping po wygranym meczuFoto: PAP/Piotr Nowak

Biało-czerwoni rozpoczęli mecz z animuszem. Próbowali dośrodkowań i długich podań, ale brakowało skuteczności. Zmieniło się to w 35. minucie. Kapitalnym dograniem w pole karne popisał się Robert Lewandowski. Piłkę przejął Tomasz Kędziora, a następnie oddał ją do Krzysztofa Piątka. Napastnik Milanu pewnym strzałem zdobył swoją pierwszą bramkę na PGE Narodowym.

Do przerwy biało-czerwoni prowadzili jedną bramką, choć ich przewaga była wyraźna. Bardzo dobrze radził sobie zwłaszcza Piotr Zieliński, z kolei Izraelczycy sporadycznie zagrażali bramce strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego. Ich gwiazdor Eran Zahavi kilka razy próbował strzałów, ale albo były one blokowane przez obrońców, albo dobrze interweniował polski bramkarz.

Od początku drugiej połowy Polacy ruszyli do ataków i szybko podwyższyli prowadzenie. W 54. minucie rzut karny wywalczył Kamil Grosicki, którego dośrodkowanie ręką zatrzymał Shiran Yeini. Niemiecki sędzia Tobias Stieler bez wahania wskazał na jedenasty metr, a Ariela Harusha pewnym strzałem pokonał Robert Lewandowski.

Podopieczni Jerzego Brzęczka po golu swojego kapitana nie zamierzali zwalniać tempa gry. Po godzinie prowadzili trzema bramkami. Kapitalnym przerzutem popisał się Zieliński, a Grosicki mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Izraela. Harush w poniedziałkowy wieczór musiał jeszcze raz wyciągnąć piłkę z siatki. Stało się to po jego wielkim błędzie i akcji polskich zmienników w 84. minucie.

Bramkarz fatalnie wykopał piłkę, która trafiła do Arkadiusza Milika. Napastnik znakomicie wypatrzył Damiana Kądziora, a ten bez kłopotów zdobył swoją pierwszą bramkę w narodowych barwach. Skrzydłowy Dinama Zagrzeb ustalił tym samym wynik meczu, po którym biało-czerwoni mają już 12 punktów, o pięć wyprzedzając drugi w tabeli grupy G Izrael.

Polska - Izrael 4:0 (1:0).

Bramki: Krzysztof Piątek (35), Robert Lewandowski (56-karny), Kamil Grosicki (59), Damian Kądzior (84).

Żółte kartki: Grzegorz Krychowiak (Polska); Eran Zahavi, Bibras Natcho (Izrael).

Sędzia: Tobias Stieler (Niemcy). Widzów: 57 229.

Polska: Łukasz Fabiański - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński - Piotr Zieliński, Mateusz Klich (75. Jacek Góralski), Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki (77. Damian Kądzior) - Krzysztof Piątek (73. Arkadiusz Milik), Robert Lewandowski.

Izrael: Ariel Harush – Eli Dasa, Loai Taha, Sheran Yeini, Omri Ben Harush – Nir Bitton (82. Hatem Elhamed), Bibras Natcho, Beram Kayal (57. Yonatan Cohen), Manor Solomon (72. Dia Saba), Dor Peretz – Eran Zahavi.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.