more_horiz

Igrzyska w Pekinie. Czwarte miejsce Kamila Stocha

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 20:39
- W obydwu skokach zabrakło dużo do perfekcji. Zrobiłem wszystko co mogłem, na więcej nie było mnie stać - powiedział dla Polskiego Radia Kamil Stoch. 
Kamil Stoch zajął 4. miejsce w konkursie na dużej skoczni
Kamil Stoch zajął 4. miejsce w konkursie na dużej skoczniFoto: PAP/Grzegorz Momot

Kamil Stoch po zajęciu czwartego miejsca w olimpijskim konkursie na dużej skoczni w Zhangjiakou przyznał, że pęka mu serce. - Uważam, że zrobiłem wszystko, co się dało. Zrobiłem, co mogłem. Dałem z siebie maksimum swoich możliwości. Wystarczyło to aż i tylko na czwarte miejsce – podkreślił.

Stoch oddał skoki na 137,5 i 133,5 m, a wyprzedzili go Norweg Marius Lindvik, Japończyk Ryoyu Kobayashi i Niemiec Karl Geiger. Po pierwszej serii Polak również był czwarty.

Mistrzem olimpijskim został Norweg Marius Lindvik. W zawodach rywalizowało czterech reprezentantów Polski: Paweł Wąsek, brązowy medalista pekińskich igrzysk Dawid Kubacki, Piotr Żyła oraz broniący tytułu z Pjongjangu Kamil Stoch.

Stoch w kapitalnym stylu skoczył 137,5 metra. Skoczek z Zębu pobił tym samym rekord obiektu. Nie cieszył się nim zbyt długo, bo chwilę później o metr dalej skoczył Austriak Manuel Fettner. Wicemistrz olimpijski z normalnej skoczni przegrywał jednak z Polakiem ze względu na niższe oceny za styl i więcej odjętych punktów za korzystny wiatr.

W drugiej serii kilku zawodników, na prośbę swoich trenerów, skakało z niższego rozbiegu. Jedynym z nich był Kamil Stoch, który skoczył 133,5 metra. Skok polskiego mistrza był bardzo dobry, ale nie na tyle długi, by utrzymać miejsce na podium.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:00 PR24 2022_02_12-20-06-26.mp3 Magazyn Sportowy 12.02.2022 

***

Audycja: "Magazyn sportowy"

Prowadzący: Tomasz Kowalczyk

Data emisji: 12.02.2022

Godzina emisji: 20.06

PR24

Zobacz więcej na temat: igrzyska olimpijskie Kamil Stoch

Zobacz także

Zobacz także