Final Four Ligi Mistrzów. Łomża Vive Kielce w wielkim finale

2022-06-18, 21:28

Drużyna Łomży VIVE Kielce wygrała 37:35 i to ona zagra o najważniejsze trofeum w klubowej piłce ręcznej. Foto: PAP/EPA/SASCHA STEINBACH

Piłkarze ręczni Łomży VIVE Kielce awansowali do finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa pokonali w półfinale węgierski Telekom Veszprem 37:35.

Final Four Ligi Mistrzów. Łomża Vive Kielce w wielkim finale (Magazyn sportowy)
+

Po sześciu latach przerwy, po raz drugi w swojej historii Łomża Vive Kielce zagra w finale Ligi Mistrzów. W sobotę kielczanie uporali się z Telekomem Veszprem, który pokonali 37:35, mimo że do przerwy przegrywali 16:18.

Po przerwie zawodnicy Tałanta Dujszebajewa zagrali znakomicie i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Drużyna Łomży VIVE Kielce wygrała 37:35 i to ona zagra o najważniejsze trofeum w klubowej piłce ręcznej.

Finałowym rywalem kielczan będą piłkarze ręczni hiszpańskiej Barcy, którzy wygrali w Kolonii z niemieckim THW Kiel 34:30 (19:18).

Final Four Ligi Mistrzów. Łomża Vive Kielce w wielkim finale (Magazyn sportowy) 22:17