more_horiz

Rajd Maroka. Rafał Sonik powalczy o podium Pucharu Świata

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 20:25
- Przejechałem wszystkie Rajdy Maroko zaliczane do Pucharu Świata. To daje poczucie na starcie, że mało rzeczy może mnie zaskoczyć. Jadę z jasno wytyczonym celem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Rafał Sonik, który od czwartku będzie rywalizował w Rallye du Maroc 2018. 
Audio
Rafał Sonik podczas rajdu Atacama Rally
Rafał Sonik podczas rajdu Atacama Rally Foto: mat.prasowe

Rafał Sonik zajął trzecie miejsce w rywalizacji quadów w zaliczanym do Pucharu Świata rajdzie Desafio Ruta 40 w Argentynie. Polak, który niedawno wrócił do ścigania po poważnej kontuzji nogi, przed dwoma tygodniami był także trzeci w Atacama Rally w Chile. Teraz chce stanąć na podium saharyjskich zmagań.

- Każde miejsce na podium daje mi dwa medale Pucharu Świata. W Maroku będą walczył o złoto i srebro, bo startuję w dwóch klasach. Konkurenci powinni się raczej bać. Kibiców proszę, by trzymali kciuki, by nie zdarzył się żaden fatalny wypadek - powiedział Rafał Sonik.  

Nie jest pewne, czy Sonik weźmie udział w Rajdzie Dakar. - Wszystko w życiu planuję długoterminowo. Tym razem postanowiłem jednak zrobić wyjątek. O tym co będę robił w styczniu zadecyduje październikowy Rallye du Maroc. Moim głównym życiowym sportowym celem są medale Pucharu Świata, walczę o kolejne dwa - tłumaczył.  

Więcej w nagraniu. Z Rafałem Sonikiem rozmawiał Mateusz Fusiarz.

Magazyn Sportowy prowadził Tomasz Gorazdowski.

Data emisji: 3.10

Godzina emisji: 19.37

PR24/tj

 


Zobacz także

Zobacz także